To uzdrowisko znajduje się tuż przy granicy z Polską. Według turystów jest lepsze niż SPA

Tuż przy polskiej granicy znajduje się pewna miejscowość, do której co roku przybywa wielu Polaków. Duża część osób uważa, że spacer po tamtejszych uliczkach jest lepszy niż pobyt w SPA. O jakim miejscu mowa? Uzdrowiskowe miasteczko znajduje się na Litwie.

Każdy z nas raz na jakiś czas potrzebuje się wyciszyć i odpocząć. Świetnym do tego miejscem jak się okazuje, jest pewna miejscowość położona nieopodal naszej granicy z Litwą. Polacy zjeżdżają się tam co roku nawet tylko po to, aby pospacerować i napić się szklanki wody

Zobacz wideo Czy to dobry moment na wizytę w sanatorium? Odpowiada minister zdrowia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piękne uzdrowisko tuż przy granicy z Polską. Polacy uwielbiają tam przebywać

Jedno z najpopularniejszych uzdrowisk na Litwie znajduje się tuż przy granicy z Polską i nasi rodacy są tam częstymi bywalcami. Mianowicie mowa o Druskienikach, czyli miasteczku położonym na brzegu Niemna, liczącym sobie ok. 12 tysięcy mieszkańców. Mała miejscowość oferuje naprawdę wiele, więc warto wybrać się tam nawet całą rodziną. Druskieniki mogą pochwalić się aż dziewięcioma sanatoriami, licznymi źródłami mineralnymi oraz pokładami borowiny, lecz to nie wszystko. Oprócz tego na odwiedzających czeka niesamowicie piękna natura - zapierające dech w piersiach widoki warto sfotografować i powrócić do nich wspomnieniami za kilka lat. Spacer po mieście i głębokie wdechy powietrza to norma - wiele osób przyjeżdża tu tylko po to, aby wziąć głęboki oddech na świeżym powietrzu.

 

Atrakcje w Druskienikach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie

Jeśli zastanawiasz się, czy warto jechać do Druskienik, przedstawimy kilka propozycji, które sprawią, że prawdopodobnie jeszcze dziś zaczniesz pakować swoją walizkę. Druskieniki to małe, urokliwe miasteczko z klimatem, które oprócz zdrowego powietrza oferuje wiele innych atrakcji. Jeśli wybierasz się tam z dziećmi lub po prostu lubisz sporty wodne, warto udać się do popularnego aquaparku - Druskininkai Aquapark. Na miejscu na odwiedzających czeka wiele zjeżdżalni wodnych również tych dla najmłodszych, więc dzieci oraz dorośli na pewno będą zadowoleni, w szczególności teraz podczas upałów.

Jeśli chcesz zorganizować sobie wyjazd do Druskienik, który nastawiony będzie stricte na wypoczynek i zadbanie o zdrowie, warto skorzystać na miejscu z lokalnych lecznic. To właśnie tam można wykupić sobie np. kąpiel solankową czy okłady borowinowe. W lokalnym sklepie warto również zakupić wodę, która uchodzi za prozdrowotną. Jak widać, czasami wyjście do SPA można zastąpić np. podróżą do uzdrowiskowego miasteczka i połączyć przyjemne z pożytecznym.

 
Więcej o: