Największy karp w Polsce to prawdziwy olbrzym. Taki okaz nie zmieściłby się na wigilijnym stole

Największe ryby na świecie potrafią zaskoczyć swoimi rozmiarami. Niejeden wędkarz marzy, aby choć raz w życiu wyciągnąć z wody ogromny okaz. Trzeba do tego nie tylko wiedzy, siły oraz doświadczenia, ale też szczęścia. To dopisało polskiemu rekordziście, który złowił największego karpia w Polsce.

Wędkowanie to popularne hobby w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, ponieważ liczne jeziora oraz rzeki pozwalają wędkarzom rozwijać swoja pasje niemal w każdym zakątku Polski. A gdzie udało się złowić największego karpia w kraju? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szadkowska: Zaledwie 26% ankietowanych deklaruje, że chce kupić żywego karpia

Największy karp w Polsce został złowiony na południu. Schwytanie takiego okazu to nie lada sztuka 

Do złowienia największego karpia w Polsce doszło stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu. Jak czytamy na portalu wiadomosciwedkarskie.com.pl, rekordowo dużego karpia udało się złowić Krzysztofowi Lewandowskiemu z Lędzin 12 maja bieżącego roku. Co ciekawe, doszło do tego w przeddzień Międzynarodowego Dnia Karpiarza. Mieszaniec województwa śląskiego wybrał się na wędkowanie razem z synem Filipem nad pobliskie wody. Z jego relacji wynika, że tego dnia pogoda dopisywała, a rodzina doskonale bawiła się nad wodą.

Pierwszy kontakt z rybą skończył się spinką, do wieczora nie mieliśmy więcej brań, nie było też oznak żerowania karpi

- przekazał wędkarz cytowany przez wiadomosciwedkarskie.com.pl.

Jednak nie poddał się i tuż przed nocą zanęcił łowisko i czekał. Nagle z jednej z wędek zaczął wydobywać się dźwięk sygnalizatora. 

Po podniesieniu kija poczułem niespotykany ciężar i niezwykłą siłę ryby. Zanim zdołałem ją wyhamować po pierwszym odjeździe, ryba zdołała wybrać z kołowrotka ze 100 m żyłki

- opowiada o zmaganiach z rybą Lewandowski. Po kilkunastu minutach udało się mu złapać karpia do podbieraka.  

Waga największego karpia w kraju zwala z nóg. Był cięższy niż niejeden duży pies

Okazuje się, że Krzysztof Lewandowski nie pierwszy raz złowił dużego karpia. Już wcześniej wyciągną z wody ponad 30-kilogramowy okaz, jednak daleko mu do tego schwytanego w maju. Po złowieniu karp trafił na wagę, której wskazówka zatrzymała se tuż przed 38 kilogramami. Wędkarz przyznał, że był zaskoczony rozmiarami ryby. Karp ważył aż 37,775 kg. Zdjęcia okazałej ryby można zobaczyć na portalu wiadomosciwedkarskie.com.pl. Wcześniejszy rekord należał do Mirosława Walczykiewicza, który złapał karpia ważącego 36,4 kg. Wędkarzy zainteresuje również informacja o tym, kto złowił największego szczupaka w Polsce oraz jakie były jego wymiary. O tym rekordzie pisaliśmy już wcześniej w jednym z naszych artykułów

Więcej o: