"To coś niesamowitego, niespotykanego". W zoo urodziła się puma albinos. Wygląda cudownie [WIDEO]

Zwierzęta albinosy zdarzają się wyjątkowo rzadko. Dlatego kiedy już przychodzą na świat, wywołują duże emocje wśród ich miłośników. Tak też jest w przypadku pumy, która kilka miesięcy temu urodziła się w zoo w Nikaragui. Maluch niedawno zadebiutował na wybiegu i z miejsca skradł serca odwiedzających.

Niewiele osób jest w stanie oprzeć się urokowi zwierząt. Szczególnie ssaki rozczulają nas swoimi oczami, pyszczkiem czy futrem. Niektóre z nich są tak rzadkie, że spotkanie innego takiego osobnika jest wręcz niemożliwe. Takim przypadkiem jest Itzae - puma albinos. 

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Leoś to robot, który uszczęśliwia małych pacjentów

Czy puma jest niebezpieczna? Ten maluch na pewno nie. Nie je jeszcze nawet mięsa

Odwiedzający zoo w Thomas Belt w Nikaragui (kraju w Ameryce Środkowej, położonym między Hondurasem a Kostaryką) mogą zobaczyć niezwykłe zwierzę. Na świat w tym ogrodzie zoologicznym kilka miesięcy temu przyszła puma albinos. Teraz maluch spędza już czas na wybiegu, na którym zadebiutował 10 listopada. Mały drapieżnik ma na imię Itzae, co w języku Majów oznacza "dar od Boga". Choć już wkrótce będzie okazałym zwierzęciem, to w tej chwili waży niecałe sześć kilogramów i jeszcze nie je mięsa - czytamy na stronie stltoday.com. Mauricio Espinoza, dyrektor ds. edukacji ekologicznej w zoo Thomas Belt, przekazał w rozmowie z Reutersem, że maluch 20 listopada skończy cztery miesiące.

Jak wygląda albinos? Obok tego zwierzaka nie przejdziesz obojętnie. Jego kolor zachwyca turystów

Na nagraniu udostępnionym przez Reutersa możemy zobaczyć, jak zwierzak wyleguje się na wybiegu, dokazuje oraz spędza czas z matką. Niezwykłe umaszczenie pumy przykuwa wzrok odwiedzających, którzy przybywają do ogrodu, aby móc na własne oczy zobaczyć niepowtarzalną pumę. 

To coś niesamowitego, niezrównanego i wszyscy musimy się o niego troszczyć i chronić, aby zapewnić mu dobre życie i dobre zdrowie 

- powiedziała odwiedzająca zoo Maria Jose Hurtado, cytowana przez agencję prasową.

Albinizm u zwierząt. W środowisku naturalnym rzadko mogą dożyć sędziwego wieku 

Albinizm, nazywany także bielactwem, jest brakiem lub niedoborem pigmentu (melaniny) w organizmie. Osobniki takie wyróżnia biała lub bladoróżowy odcień skóry, białe włosy lub futro oraz bladoróżowe tęczówki z czerwonymi źrenicami. Niestety zwierzęta albinosy żyjące w środowisku naturalnym nie mają łatwego życia i często nie jest ono długie. Wynika to z tego, że są bardziej widoczne niż pozostali przedstawiciele gatunku i stają się łatwym łupem dla innych zwierząt. Co więcej, drapieżniki dotknięte albinizmem mają duże trudności podczas polowania. Ich wzrok nie jest tak dobry, ponieważ to właśnie melanina wspomaga rozwój nerwów wzrokowych

Więcej o: