Idealny pierścionek zaręczynowy nie musi kosztować majątku. Propozycje za kilkaset złotych

Planujesz zaręczyny? Trafiłeś idealnie.

Wiele osób uważa, że za dobry pierścionek zaręczynowy trzeba zapłacić ponad 1000 czy nawet 2 tysiące złotych, ale to nie prawda. Zanim jednak wybierzecie odpowiedni model, podpowiadamy, jak dopasować rozmiar pierścionka.

Jak dobrać pierścionek

Po pierwsze, panowie muszą pamiętać, że pierścionek w zależności od pory roku może inaczej układać się na dłoni. Nie wolno zatem mierzyć go na opuchniętym palcu, powinien swobodnie przechodzić przez najszerszą jego część. 

Jeśli chodzi o rozmiar, tu pomocą służą zakłady jubilerskie, które ustalą go przy pomocy specjalnych pierścieni mierniczych. Dobrym sposobem jest też zabranie ze sobą innego pierścionka ukochanej. Tu jednak trzeba się upewnić, czy przyszła żona nosi go na tym samym palcu.

A może brylant?

Gdy już ustalicie rozmiar, wystarczy wybrać model. Jaki? Wy najlepiej znajcie gust swojej partnerki. Na szczęście jubilerzy prześcigają się w ofercie. Podpowiemy wam, że wciąż najmodniejsze pozostaje złoto, zwłaszcza białe.  

Miłośniczkom diamentów i brylantów polecamy poniższe modele. Takie pierścionki są synonimem klasy i elegancji. Oczywiście są droższe od "zwykłych" , ale z powodzeniem można znaleźć pozłacane pierścionki z brylantem już za 600 zł. 

Materiały partnera

Tu sprawdzisz cenę.

Pierścionki nie tylko dla narzeczonej

Jeśli zaś twoja wybranka nie przepada za klasycznymi modelami, lubi kolorową biżuterię, bardziej rzucająca się w oczy, możesz pozwolić sobie na więcej szaleństwa w tej kwestii. Warto wziąć także pod uwagę fakt, że wiele kobiet decyduje się nosić pierścionek zaręczynowy na co dzień, także po ślubie. A zatem tym bardziej trzeba przemyśleć jego zakup pod kątem upodobań partnerki.

Tego typu pierścionki mają też inną zaletę - są tańsze od standardowych. Ceny zaczynają się już od 100 zł.

Więcej o: