Przez telefon wspominali wieczór kawalerski w Ełku. Policja poznała pikantne szczegóły

Trzech kolegów z Białegostoku zapamięta wieczór kawalerski w Ełku do końca życia. Za to, co zrobili podczas tej nocy, dostali 2 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 kwietnia 2014 roku. Na wieczór kawalerski w Ełku przyjechało 3 kolegów z Białegostoku. "Imprezę organizował Andrzej Dz., który wraz z kolegami wynajął pokoje w hotelu w Ełku" - donosi portal poranny.pl. Mężczyźni zadbali sporą ilość alkoholu. Wieczór kawalerski spędzili w towarzystwie miejscowych dziewczyn. Wśród nich była 14-latka.

To właśnie z nią spędzili noc w hotelu. Na trop przestępstwa policjanci trafili dzięki podsłuchom ich rozmów telefonicznych. Sprawa trafiła do sądu. Wszyscy oskarżeni tłumaczyli, że "nie wiedzieli, ile lat miała dziewczyna".

"Podsłuchy były prowadzone w ramach śledztwa, które trwa od czterech lat. W tym czasie policjanci z CBŚ i obu białostockich komend zatrzymali prawie 100 pseudokibiców piłkarskich, powiązanych z neonazistami" - donosi poranny.pl.

Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. W piątek sąd w Białymstoku wymierzył mężczyznom karę dwóch lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: