Czy opłaca się organizować przyjęcie komunijne w domu? Podpowiadamy

Komunia i przyjęcie komunijne to ogromne wydarzenie w życiu młodego katolika. Jednak to też duży wydatek. Wiele osób zastanawia się czy przyjęcie zrobić w domu czy restauracji.

W domu czy w restauracji? Gdzie urządzić przyjęcie komunijne? Wiele rodziców zadaje sobie to pytanie. Przyjęcie komunijne to spory wydatek, nie musi być wystawne, ale powinno zostać zapamiętane przez dziecko

Impreza w restauracji 

Po pierwsze lista gości. Jeśli planujecie przyjęcie ze spora częścią rodziny, a wasze mieszkanie ich nie pomieści, to niestety, ale jesteście skazani na restauracje. Takie imprezy są sporo droższe, ale mają też plusy. Rodzice nie muszą sami stać w kuchni i przygotowywać posiłków, nie trzeba się też przejmować obsługą gości. Jest to niewątpliwie duża zaleta, bo w całości można spędzić ten dzień z dzieckiem i resztą rodziny. 

Komunia w restauracjiKomunia w restauracji Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Przyjęcie w domu 

Jeśli jednak gości jest mniej i wasze cztery kąty ich pomieszczą, to warto wziąć pod uwagę zrobienie imprezy w domu. Przyjęcie komunijne organizowane w domu ma sporo plusów. Sami decydujemy o menu i dekoracjach, a atmosfera będzie z pewnością będzie bardziej swobodna. Wiąże się to również z mniejszymi kosztami i różnica może być spora. 

Pierwszym punktem przygotowań powinno być zaplanowanie menu. Powinno składać się z dania głównego, deseru, przekąsek oraz tortu komunijnego. Możesz pięknie ozdobić tort, dzięki specjalnym opłatkom, które możesz kupić przez internet. Ciekawym pomysłem będzie również podanie muffinek w specjalnych osłonkach, kolorystycznie dobranych do reszty dekoracji. Efektownie wyglądać będą również stojaki na babeczki oraz dekoracyjne pikery, którymi możesz ozdobić zarówno tort, jak i inne łakocie.

Ważnym elementem przygotowań będzie też udekorowanie mieszkania. Najlepiej będzie, jeśli utrzymasz całość w jasnej, stonowanej kolorystyce. Pięknie wyglądać będą kremowe rozety, srebrne puszki z białymi kwiatami, szklane ozdoby czy białe serwetki. Istotne jest też odpowiednie udekorowanie stołu. Dzięki efektownym dodatkom czas spędzony przy posiłku będzie dużo przyjemniejszy. W tym celu udekoruj stół ażurowymi serwetkami, świecami i złotymi girlandami. 

Tort na komunięTort na komunię Fot. Grażyna Jaworska / Agencja Wyborcza.pl

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl