Nastała nowa moda na dziwne imiona dla dzieci. "Jak można zrobić dziecku taką krzywdę?"

Zapanowała nowa moda na imiona. Czy nadając takie imiona nie robimy dziecku krzywdy.

Imię niesie za sobą wielka moc. Od jego brzmienia zależy nawet to, jakimi ludźmi będziemy. Wierzyło w to wiele plemion starożytnych. Wiara ta przetrwała w kulturze Indian.

Skoro imię jest tak ważne, to jego wybór powinien być decyzją przemyślaną, a nie podjętą zbyt pochopnie. W rzeczywistości zazwyczaj jednak to nie my wybieramy sobie imię, ale robią to za nas nasi rodzice. Bywa, że robią co to kierują się intuicją, albo aktualnie panująca modą. 

No właśnie, ta moda na imiona często kształtowana jest przez popularne filmy i seriale. Stąd coraz więcej w Polce małych dzieci z typowo amerykańskimi imionami, jak Jesica czy Brayan. 

Teraz zapanował jeszcze inna moda - również na zagraniczne imiona, ale już nie te współczesne, tylko popularne w XVI i XVII wieku. Chodzi o imiona zawarte w dramatach Szekspira.

Radio Chillizet stworzyło zestawienie najpopularniejszych imion męskich i żeńskich opowiadających temu szaleństwu na imiona wykorzystywane przez angielskiego dramaturga. Oto one:

Imiona dla chłopców 

Angelo, Cassius, Duncan, Gregory, Leonardo, Oliver, Regan, Sebastian, Tybalt,  William

Imiona dla dziewczynek

Adriana, Alice, Bianca, Cressida,  Diana, Eleanor, Hermione, Juliet, Miranda, Rosaline.

Oprócz tych angielskich imion popularne stają się też imiona bohater lektur polskiej literatury pięknej. Chodzi o takie jak:Jagna, Ligia, Telimena, Kordian Nikodem czy Fabian. (Pamiętacie w jakich powieściach albo dramatach pojawiły się postaci o takich imionach? :) )

Na tema tej tendencji jest coraz głośniej w internecie. Wielu ludzi uważa, że chociaż te imiona są ładne, to nie pasują do polskich nazwisk, a w efekcie brzmią śmiesznie. Nadając więc dziecku na imię Angelo Kowalski czy Rosaline Nowak robimy swojej pociesze krzywdę. 

A wy co o tym myślicie? Podoba  Wam się ta moda? 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Film, po którym poczujesz się NAPRAWDĘ STARO

Więcej o: