Ksiądz Janusz chciał sprawdzić, "czy nie zgłupieliśmy". Zrobił sondę ws. małżeństw i się zdziwił

Urzędujący w Chojnicach ksiądz Janusz Chyła postanowił zbadać stanowisko użytkowników Twittera dotyczące małżeństw. W sondzie zagłosowało ponad 20 tys. osób, a wynik był daleki od oczekiwań duchownego.

Ks. Kanonik dr Janusz Chyła z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach zadał na Twitterze następujące pytanie: "Są sprawy, nad którymi się nie głosuje. Ale chcę sprawdzić, czy nie zgłupieliśmy. Małżeństwo to związek: 1) mężczyzny z kobietą 2) mogą być inne warianty".

W sondzie zagłosowało ponad 20 tys. osób. Większość użytkowników (53 proc.) wskazała na wariant drugi mówiący o tym, że małżeństwo nie musi być związkiem mężczyzny i kobiety i mogą je zawierać również osoby tej samej płci.

Ks. Janusz Chyła komentując wyniki ankiety stwierdził, że "ta sonda pokazuje zdolność mobilizacji zwolenników "małżeństw" jednopłciowych".

Jeśli się nie obudzimy, to wkrótce mocno zdziwimy

- dodał.

"Nawet gdybyście wszystko sobie przegłosowali, to i tak nie zmienicie prawdy o tym, że małżeństwo jest tylko między mężczyzną a kobietą" - skomentował ks. Chyła.

Ks. Janusz Chyła przeprasza, ale...

Ks. Janusz Chyła po czasie zreflektował się, że jednak umieszczenie takiej sondy na Twitterze było błędem. Przeprosił, ale naturalnie dodał również od siebie dwa słowa:

Aktywność ks. Janusza Chyły

Ks. Janusz Chyła działa na Twitterze od 6 lat i regularnie komentuje bieżące wydarzenia. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wypowiedzi ks. Janusza Chyły dotyczącej aborcji, którą nazwał "okrucieństwem XX wieku".

Komentując w ubiegłym roku samobójczą śmierć Kacpra z Gorczyna, narażonego na homofobiczne prześladowania, ks. Janusz Chyła napisał na Twitterze: "Samobójstwo z jakiegokolwiek powodu to dramat. Przemocy nie wolno nigdy akceptować. Czyny homoseksualne nie stają się przez to dobre".

Ks. Janusz Chyła podczas ubiegłorocznej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek nie pozwolił nieść krzyża burmistrzowi Chojnic, tłumacząc, że ten popiera zabiegi in vitro.

Niemcy wprowadziły równość małżeńską. Pierwsza para gejów jest już po ślubie

Więcej o: