Intuicyjna płyta indukcyjna - sprawdziliśmy, co to takiego i jak działa

Wszyscy jesteśmy zabiegani i bez względu na to, jak często i dla kogo gotujemy zależy nam, by robić to w komfortowych warunkach i nie tracić czasu. Na szczęście dla naszej wygody stworzone zostały urządzenia, których obsługa jest intuicyjna. Sprawdziliśmy, czym różni się intuicyjna płyta indukcyjna od pozostałych płyt grzejnych oraz jak działa.

Płyta intuicyjna - co to?

Prace kuchenne należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, prawda? Udogodnienia w kuchni zawsze są mile widziane. Płyta intuicyjna przypadnie do gustu każdemu. To innowacyjny produkt wyposażony w funkcję Hob&Go, która powoduje, że płyta sama wykrywa położenie garnka i automatycznie aktywuje odpowiednie pole - nie musimy się zastanawiać, gdzie postawić naczynie.

Testujemy płytę indukcyjną

Nieocenioną zaletą płyty jest to, że sama wykryje położenie postawionego na niej garnka i automatycznie połączy pola grzejne. Ci, którzy mają lub mieli w swojej kuchni płytę indukcyjną, na pewno często zastanawiali się, czy przesunąć garnek bardziej w lewo, czy może w prawo tak, by idealnie trafić w pole grzejne. To szczególnie trudne, gdy nam się spieszy lub robimy kilka rzeczy jednocześnie.

Płyty intuicyjne mają dawać radość i satysfakcję podczas gotowania. Są praktyczne, użyteczne i wyposażone w szereg funkcji, dzięki którym przygotowywanie potraw jest i łatwiejsze, i przyjemniejsze, nawet dla osób, które bronią się przed gotowaniem.

Płyta intuicyjna wyposażona jest w funkcje:

Płyta intuicyjna - bezpieczeństwo i wygoda

Urządzenie nie ma możliwości, by włączyć się samoczynnie. To doskonała funkcja, jeśli w domu są małe dzieci. Płyta zarówno podczas gotowania, jak i po jego zakończeniu jest zimna. Grzanie występuje jedynie we wnętrzu naczynia, które stoi na płycie.

Płyta po włączeniu podświetla się, po zdjęciu z niej garnka, podświetlenie gaśnie. Na urządzeniu znajduje się wskaźnik, który informuje o stopniu nagrzania.

Płyta intuicyjna zabudowana jest równo z blatem, co zdecydowanie ułatwia sprzątanie, resztki jedzenia i okruchy nie mają możliwości osadzenia się w szczelinach.