Wypili bimber z nielegalnego źródła. Teraz nie żyją już 82 osoby

Władze Indonezji donoszą, że w przeciągu minionego miesiąca zmarło co najmniej 20 osób. Wszystkie miały objawy zatrucia alkoholem - oficjalne statystyki mówią, że z tego samego powodu nie żyją już blisko 82 ofiary.

Do tragicznych zgonów doszło na wyspie Jawa. Najwięcej osób zmarło w stolicy kraju Dżakarcie oraz w prowincji Jawa Zachodnia, gdzie już wcześniej ogłoszono stan wyjątkowy.

Wszyscy pacjenci, którzy trafili do szpitala trafili z objawami takimi jak utrata przytomności, trudności z oddychaniem czy właśnie problemy ze wzrokiem - powiedziała w wywiadzie dla indonezyjskiej telewizji lekarka ze szpitala w Cicalengka.


Wszystkie te przypadki łączy się z wysoką ceną legalnego alkoholu. Indonejza jest największym krajem muzułmańskim, w kórym żyje 220 milionów wyznawców tej religii. Co prawda władze nie zakazały picia, ale robią, co mogą, by zniechęcić obywateli do tej czynności. Przykładowo w 2015 roku wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w małych sklepach.


Wysokie podatki na wyroby alkoholowe są jednym z takich sposobów na ograniczenie spożycia, w efekcie czego wiele osób ucieka się do zakupu wyrabianych domową metodą trunków - dowiadujemy się od ABC NEWS.

Picie alkoholu z takich źródeł łączy się z ryzykiem zatrucia metanolem, który wytrąca się w procesie destylacji i ma bardzo podobną temperaturę wrzenia, co etanol, co powoduje, że trudniej je rozdzielić. Policja podkreśla też, że alkohol często mieszany też jest z syropem na kaszel czy środkami owadobójczymi. Jednocześnie podkreśla też, że brak dowodów na to, że alkohol, którym zatruły się wszystkie ofiary pochodzi z tego samego źródła. Do tej pory w tej sprawie aresztowano 7 osób.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny.
Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Taksówkarz omija korki, a kierowca ciężarówki lekceważy przepisy na przejeździe kolejowym. Karygodne

Więcej o: