Zabrali z domu zapalniczkę i poszli do lasu. Zabawa 10-latków miała opłakane skutki

Dzieci bawiły się w lesie, niestety zabrały ze sobą zapalniczki. Na efekty tego połączenia nie trzeba było długo czekać. Wkrótce las zaczął płonąć.

14 kwietnia strażacy z Chełmka otrzymali informację, że płonie las na peryferiach miejscowości. Na ratunek pognały zastępy straży pożarnej, a nawet samolot gaśniczy Lasów Państwowych z Muchowca.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami pożaru byli najprawdopodobniej dwaj 10-letni chłopcy, którzy bawili się w lesie. Chłopcy przyznali się do zarzutów i wyznali, że podpalali suchą trawę i liście. Przestraszyli się ognia, który zaczął się bardzo szybko rozprzestrzeniać i uciekli. 

Ich nieodpowiedzialność doprowadziła do spalenia około pół hektara powierzchni lasu.

Bawili się zapalniczką, spalili lasBawili się zapalniczką, spalili las Fot. petkation | Pixabay

Dowody w sprawie 10-latków zostaną przekazane do Sądu Rejonowego. O losie chłopców zdecyduje Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Policja apeluje na swojej stronie internetowej do rodziców, aby zapewniali odpowiednią opiekę swoim pociechom, nawet jeśli dzieci przekroczą 7 rok życia.

Choć zgodnie z prawem dziecko w wieku 7 lat, może samodzielnie poruszać się ulicami, to czujność rodzicielska oraz obawa przed różnego rodzaju zagrożeniami, czyhającymi na małoletniego, powinna podpowiadać, aby zapewnić im odpowiednią opiekę. Szczególnie dotyczy to czasu spędzanego poza domem. Należy również dziecko bezustannie uświadamiać o różnego rodzaju zagrożeniach oraz niebezpieczeństwach, które mogą zakończyć się poważnymi konsekwencjami, a także podać sposób postępowania - czytamy na oficjalnej stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Dzieci uczą nas, jak migać, żeby się przedstawić, życzyć miłego dnia i wyznać miłość [#polskazamieniasiewsluch]

Więcej o: