Wypiły za dużo i wsiadły na rowery. Ich 'jazda' wprawiła w osłupienie nawet policjantów

Trzy kobiety z Bydgoszczy wracały z suto zakrapianej imprezy na rowerach. Jechały tak, że zadziwiły funkcjonariuszy. Ich wyczyny nagrał miejski monitoring.

Każda, najlepsza nawet impreza, musi kiedyś się skończyć. Wtedy niestety, niezależnie od stanu świadomości i umiejętności utrzymania równowagi, trzeba jakoś wrócić do domu. A powroty takie nie zawsze okazują się łatwe. 

Trzy mieszkanki Bydgoszczy stanęły w majówkę przed arcytrudnym zadaniem. Wypiły troszeczkę za dużo i kiedy stwierdziły już, że wieczór należy zakończyć, zaczęły poszukiwania najlepszego dla siebie środka transportu. Wybór padł na miejskie rowery. 

Przeczytaj też: Żona bogacza zgubiła klucze i zasnęła pod domem. 19-latka straciła pierścionek wart 2,6 mln zł>>>

Rowerzystki z BydgodzczyRowerzystki z Bydgodzczy Fot. KWPBydgoszcz | YouTube | Printscreen

Trzy młode kobiety (22, 20 i 19 lat) ruszyły w podróż z Placu Teatralnego tuż po godzinie drugiej w nocy. Już od samego początku jazda sprawiała im jednak pewne trudności. 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ>>>

Amatorki rowerów i alkoholu miały spory problem z jazdą do przodu i utrzymaniem równowagi. Miast prosto, jechały slalomem, a podróż przerywały kolejnymi wywrotkami.

Przy okazji stwarzały zagrożenie dla siebie i innych. Kilka razy miały okazję nie tylko dorobić się kilku siniaków po zetknięciu z ulicą, ale tez przejeżdżały niebezpiecznie blisko samochodów.

Przeczytaj też: Będą zmiany dla kierowców po 60. roku życia. Niektórzy mogą stracić prawo jazdy>>>

 

Nietypową jazdę zauważyli strażnicy miejscy, obsługujący monitoring. Zaalarmowani stanem wskazującym i dość nieporadną jazdą kobiet, zgłosili sprawę policji. Wtedy do akcji wkroczyło trzech funkcjonariuszy.

Patrol policji szybko zatrzymał imprezowiczki. Policjanci zbadali dziewczęta pod kątem upojenia alkoholowego. Okazało się, że ich szaleńcza jazda faktycznie poprzedzona była zakrapianym wieczorem. W wydychanym powietrzy miały kolejno (licząc od najstarszej) 0,77, 1,07 i 1,21 promila - podaje policja.

Choć wieczór zaczął się dla pań udaną zdaje się imprezą, skończył dość nieciekawie. Wszystkie trzy otrzymały wezwanie na komendę w celu przesłuchania, po czym przyjęły mandat w wysokości 500 złotych. 

Przeczytaj też: Chciał wynieść ze sklepu w Sopocie łososia, pogryzł ochroniarza>>>

A2 oblana płynną, mleczną czekoladą. Autostrada zamknięta w obu kierunkach>>>

Rowerzystki z BydgoszczyRowerzystki z Bydgoszczy Fot. KWPBydgoszcz | YouTube | Printscreen

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.p

Więcej o: