Anthony Bourdain nie żyje. Amerykański szef kuchni popełnił samobójstwo

Anthony Bourdain nie żyje. Amerykański szef kuchni został znaleziony martwy w pokoju hotelowym. Popełni samobójstwo. Miał 61 lat.

Anthony Bourdain zmarł w pokoju hotelowym we Francji - podaje CNN. Szef kuchni i podróżnik nagrywał tam właśnie kolejne odcinki swojego programu "Parts Unknown", który jest popularny nie tylko w USA, ale również w Polsce. Zostawił żonę i osierocił córkę.

Anthony Bourdain nie żyje

Anthony Bourdain od kilku lat prowadził całą serię programów kulinarno-podróżniczych, w których przemierzał cały świat i pokazywał jego kulinarne zakątki. Francja była kolejnym jego przystankiem.

Jak podaje CNN, Anthony'ego Bourdaina znalazł w pokoju hotelowym jego przyjaciel - Eric Ripert. Szef kuchni nie reagował na bodźce, zaś służby wezwane na miejsce stwierdziły jego śmierć, której powodem było samobójstwo.

Anthony Bourdain - mistrz kuchni i telewizji

Anthony Bourdain w swoich programach pokazywał cały świat i w przeciwieństwie do wielu podróżników, naprawdę starał się pokazać "zwykłe" miejsca, w których turystów jest jak na lekarstwo, i jednocześnie zareklamować lokalne restauracje. Jego programy były niecenzuralne, szalone i zawsze ciekawe.

Kiedy tylko informacja o jego śmierci obiegła świat, z różnych jego zakątków zaczęły spływać kondolencje:

Więcej o: