Piosenka Netty plagiatem znanego hitu? Zwyciężczyni Eurowizji może stracić tytuł

Netta Barzilai z Izraela wygrała tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizja. Teraz okazuje się, że jej piosenka "Toy" może być plagiatem. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, Netta straci tytuł.

Netta Barzilai z Izraela zwyciężyła tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizja. Jej piosenka "Toy" zajęła pierwsze miejsce w konkursie, który odbywał się w tym roku w Portugalii. Do piosenkarki i autorów piosenki odezwał się jednak koncern Universal Media Group. "Toy" ma być plagiatem "Seven Nation Army" zespołu The White Stripes.

"Seven Nations Army" The White Stripes -

muzycy

splagiatowani?

Czy rzeczywiście "Seven Nations Army" jest podobne do "Toy" Netty, oceńcie sami:

 

A tak brzmi "Toy" Netty:

 

Prawa autorskie do "Seven Nations Army" należą właśnie do koncernu Universal Media Group. Wysłano na razie list ostrzegawczy do autorów utworu "Toy". Do sprawy odniósł się menager Netty Barzilai, Ofer Menahem. Stwierdził on, że póki co nie zostały wniesione żadne formalne pretensje ze strony koncernu, a list, jaki otrzymali, jest listem wstępnym, że sprawa zostaje poddana pod osąd.

Już w marcu nawet krytycy z Izraela dopatrzyli się podobieństwa piosenki Netty do piosenki The White Stripes:

Kiedy Barzilai śpiewa "I'm not your toy, stupid boy", muzyka brzmi właściwie tak samo, jak w "Seven Nation Army" The White Stripes. Mam nadzieję, że Jack White nie usłyszy tego utworu przed Konkursem Eurowizji, bo jeszcze wniesie pozew...

Sprawdź też:

Więcej o: