Pielęgniarka z Japonii zabiła 20 swoich pacjentów. Powód? Nie chciała rozmawiać z ich rodzinami

Pielęgniarka z Japonii jest podejrzana o zabicie aż 20 swoich pacjentów. Kobieta rzekomo otruła swoich podopiecznych, ponieważ nie chciała tłumaczyć się z ich śmierci na swoim dyżurze.

Zawody takie jak lekarz czy pielęgniarka nie należą do najłatwiejszych. Osoby które je wykonują muszą zmagać się z listą bardzo trudnych zadań. W ich czołówce znajduje się przekazywanie rodzinom informacji i śmierci bliskiej osoby.

Ten obowiązek zaczął przerastać 31-letnią Japonkę, Ayumi Kuboki. Kobieta wpadła na okrutny pomysł w jaki sposób go uniknąć. Policja podejrzewa, że pielęgniarka celowo dopuszczała się do skażania kroplówek pacjentów. Wpuszczała do nich środek do dezynfekcji, który uśmiercał chorych w przeciągu najbliższych kilku godzin.

Dzięki temu kobieta miała pewność, że pacjenci umrą na dyżurze osoby, która przychodziła do pracy po niej. Sposób pomagał jej unikać rozmów z załamaną rodziną zmarłych. Jak zeznała policji "było to dla niej zbyt kłopotliwe".

Jak donosi telegraph.co.uk powołując się gazetę "Asahi", kobieta została aresztowana pod zarzutem zabicia 88-letniego Sozo Nishikawy. Dwa dni później po jego śmierci umarł kolejny równolatek Nishikawy. Pielęgniarka przyznała się do zabójstwa ich obu. Dodatkowo zeznała, że zatruła także "około 20 innych pacjentów". 

Na początku wierzono, że starsi mężczyźni umarli z przyczyn naturalnych. Jednak po sekcji zwłok wykryto w ich organizmach trującą substancję. Wtedy rozpoczęło się śledztwo, które doprowadziło śledczych do Kuboki.

Seria podejrzanych śmierci zbiegła się z kilkoma incydentami w szpitalu. Odkryto między innymi, że w około 10 kroplówkach naruszono pieczęć, najprawdopodobniej igłą strzykawki.

Ayumi Kuboki rozpoczęła pracę w zawodzie w 2008 roku. Do szpitala, w którym najprawdopodobniej dokonała serii zabójstw trafiła 7 lat później. Według opinii placówki, sprawiała wrażenie kompetentnej, jednak czasami "trudno było się domyślić, co myśli naprawdę".

Nie możesz wstać? Ciągle zasypiasz? Oto 6 rzeczy, które pomogą ci się rozbudzić

Więcej o: