Oblali 3-latka żrącym kwasem w brytyjskim supermarkecie. Zrobili to celowo

Brytyjska policja zatrzymała mężczyzn odpowiedzialnych za bestialski atak na 3-letnie dziecko. Celowo oblali malucha kwasem, wylądował w szpitalu.

Przez ostatnie lata władze brytyjskie borykają się z nasileniem problemu ataków z użyciem kwasu. Wiele ofiar w wyniku kontaktu z substancjami żrącymi oślepło lub zostało oszpeconych. Niektóre z ataków miały charakter sporu gangów, inne to np. zemsta po zerwaniu.

Policja próbuje ustalić, jaki motyw mieli mężczyźni, którzy oblali żrącą substancją 3-letniego chłopca w supermarkecie w Worcester. Maluch doznał bardzo ciężkich i bolesnych oparzeń na ramieniu i twarzy.

Lekarze pozwolili 3-latkowi wyjść ze szpitala, jednak nie wykluczają, że zdarzenie może mieć dodatkowe konsekwencje dla jego zdrowia w przyszłości. W związku ze sprawą zatrzymano czterech mężczyzn.

Ten incydent słusznie zszokował wszystkich okolicznych mieszkańców, ale uspokajamy zaniepokojonych. Prowadzimy dokładne śledztwo w sprawie - tłumaczy Mark Travis, inspektor Zachodniej Mercji.

Jak donosi portal washingtonpost.com, ukrócenie ataków z wykorzystaniem substancji żrących w Wielkiej Brytanii jest bardzo trudne. Groźne kwasy są bowiem ogólnodostępne w każdym sklepie. Wykorzystuje się je do czyszczenia lub wybielania.

W zeszłym roku w Londynie liczba ataków z użyciem kwasu była najwyższa w historii. Odnotowano aż 50 procent więcej takich przypadków niż w 2016 roku. W niektórych dzielnicach wprowadzono nawet zasadę udowadniania przez przyjezdnych, że w ich butelkach z napojami nie kryje się żadna szkodliwa substancja.

Kraj pracuje także nad nowymi wytycznymi i przepisami, które będą miały za zadanie ograniczyć sprzedaż płynów, które można byłoby wykorzystać do ataków.

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o:
Komentarze (3)
Oblali 3-latka żrącym kwasem w brytyjskim supermarkecie. Zrobili to celowo
Zaloguj się
 • ppo

  0

  Dzicz. Wiadomo, że człowiek wychowany w kulturze zachodniej, nawet zlaicyzowanej, nawet zdemoralizowany, nie zrobiłby czegoś takiego dziecku.

 • ulves

  0

  i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/07/22/11/4E7BB4D400000578-5979325-image-a-57_1532254576288.jpg
  Ten wizerunek pokazuja media na calym swiecie. Wy zas, chowajac glowe w piasek i w imie idei postanawiacie nie mowic o problemie, jakim jest takie traktowanie dzieci przez gangi imigrantow/uchodzcow/pierwszego czy tam drugiego pokolenia imigrantow.

 • archieil

  0

  i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/07/22/11/4E7BB4D400000578-5979325-image-a-57_1532254576288.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX