Prezydent podpisał nowelizację ustawy o SN i pojechał do Juraty. A ludzie protestują [MEMY]

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. W Polsce i na całym świecie mówi się o zamachu na niezależność sądów, ale głowy państwa to nie rusza. Są wakacje. Prezydent pojechał nad morze.

Prezydent Andrzej Duda znany jest z dwóch rzeczy - nie lubi konstytucji i uwielbia podpisywać. Podpisuje wszystko, podpisał więc też nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym.


Swój podpis pod dokumentem prezydent złożył 26 czerwca. Nie zważał na trwające w całej Polsce od wielu dni protesty obywateli. Nie zważał na głosy ze świata. Jako doktor prawa wie doskonale, co z prawem jest zgodne i jak powinna działać demokracja.

Ustawa, którą podpisał Andrzej Duda, wprowadza pakiet zmian w sądownictwie, w tym zmiany w wyborze sędziów Sądu Najwyższego, prawie sądów powszechnych i w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Tymczasem w całej Polsce odbywały się głośne, gromadzące rzesze ludzi protesty. Początkowo obywatele chcieli apelować do prezydenta o weto, jednak, jak się szybko okazało, było już na to za późno.

Gdy okazało się, że ustawa przyspieszająca przejęcie sądów przez rząd jest już podpisana, ludzie i tak wyszli na ulice. Tyle tylko, że zamiast prosić prezydenta o niepodpisywanie, przynieśli prezydentowi długopisy. Pojawiły się też transparenty, niektóre naprawdę charakterystyczne. Jak ten zmieniający kształt, a na nim trzy słowa ''duda, pupa, dupa''.

Ile miast i serwisów informacyjnych, tyle relacji z protestów. Mówili o nich wszyscy, w tym sami obywatele. A ci w mediach społecznościowych podali niepokojącą informację. Policja podobno użyła wobec nich gazu. 

Kto zdaniem obywateli stoi za kolejną podpisaną ustawą? Ten, kto zawsze, czyli Jarosław Kaczyński. Choć on sam uważa, że PiS zmienia Polskę na lepsze i w kraju dzieje się tylko dobrze, to Polacy myślą nieco inaczej. Większość przebadanych w sondażu zleconym przez WP stwierdziła, że prezes partii rządzącej sprawuje w Polsce władzę absolutną. 

Ludzie protestują, a co robi prezydent? Jak twierdzi ''Gazeta Wyborcza'', zaraz po podpisaniu nowelizacji ustawy o sądownictwie spakował się i wyjechał do Juraty. W końcu jest lato. I wakacje. należy mu się odpoczynek. 

Więcej o:
Komentarze (102)
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o SN i pojechał do Juraty. A ludzie protestują [MEMY]
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 36 razy 34

  Duda to tragikomiczna postać jest. Podczas publicznych wystąpień nadyma się i miny ważne stroi jaki to on wielki prezydent i głowa państwa.
  Po czym dzwoni pani Basia od prezesa i pan Adrian z małym ptaszkiem i podkulonym ogonkiem za to jako najszybszy długopis w tej części świata pisze i podpisuje wszystko jak leci i czego prezes życzy. Aż dziw bierze, że w wyprostowanej pozycji jest widywany, bo to wielka sztuka, albo sztuczka jakaś, że tak bez kręgosłupa pion można trzymać.

  ps. Tak czy inaczej, siedział będzie :)

 • tomtg123

  Oceniono 39 razy 31

  To jest naprawdę żałosny człowiek. 3 dni temu chciał robić referendum, żeby poznać zdanie Polaków na temat Konstytucji - ale PiS mu to referendum zablokował, słusznie sądząc, że nikt (ani zwolennicy, ani przeciwnicy PiS) nie chciałby o Konstytucji z Dudą gadać.
  No i chwilę potem, wczoraj, Dudzie przydarzyła się jednak unikalna szansa zapoznania się ze zdaniem Narodu na temat Konstytucji - bo wczoraj ludzie przyszli pod Pałac tej atrapy prezydenta i przyszli właśnie w sprawie Konstytucji.
  Co zrobił Duda? Szybciutko podpisał i natychmiast UCIEKŁ do Juraty, byle tylko zdania Narodu na temat Konstytucji właśnie NIE USŁYSZEĆ.
  Jak uszanować takie postępowanie? Zero godności, zero charakteru, Himalaje tchórzostwa.
  Wczoraj na manifestacji różni ludzie obrażali Dudę, ale ja i tak mam wrażenie, ze każdy z manifestantów jednak bardziej szanuje Dudę, niż Duda sam siebie szanuje...

  Chyba zamówię niedługo koszulkę z nadrukiem: "Du.a nie ma kręgosłupa".
  Można by tu zamiast kropki wstawiać różne literki, zrobić z tego szablonu hasło polityczne albo anatomiczne, to już jak kto woli - ale tak czy siak taki napis będzie prawdziwy.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 22 razy 18

  Ardianek się reklamówką urodził i walizką nie umrze.

  Może kiedyś Ardian napisze książkę o tym, jak być cieciem malinowym.

 • ffstv

  Oceniono 22 razy 18

  Agata będzie taka dumna, prawie nie podpisałem.

 • baska_w5

  Oceniono 19 razy 17

  Pokazał suwerenowi środkowy palec i pojechał opalać schaby. Tak oto prezydent szanuje swoich rodaków, w tym wyborców.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 19 razy 17

  Figurant i nierób. Ale czerpać pełnymi garściami to jedyne co potrafi.

 • nanabun

  Oceniono 16 razy 16

  Żałosny koleś, bez honoru i godności. Szmata na posyłki tchórzliwego pokurcza z Żoliborza.

 • sector23

  Oceniono 16 razy 14

  Ciekawe co tam sobie czyta, pan Adrian DudoPiS? Konstytucję? Kodeks Karny? Czy może Orwella?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX