Australijskie fregaty. Paweł Mucha zabiera głos i twierdzi, że nie ma sporu pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a premierem Mateuszem Morawieckim

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Australii i Nowej Zelandii. Miał tam podpisać list intencyjny ws. zakupu fregat rakietowych. Jednak premier Mateusz Morawiecki zablokował ten zakup. Paweł Mucha komentuje sprawę.

Paweł Mucha, sekretarz stanu i zastępca szefa kancelarii Andrzeja Dudy, zaprzecza konfliktowi prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim. Mucha powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą":

To nieprawda, że prezydent dopiero w samolocie dowiedział się o zablokowaniu transakcji zakupu fregat przez premiera.

Spór na linii Andrzej Duda - Mateusz Morawiecki? Paweł Mucha zaprzecza

Minister Krzysztof Szczerski jeszcze 10 sierpnia zapowiadał, że prezydent miał podczas wizyty w Australii podpisać list intencyjny ws. zakupu fregat rakietowych typu Adelaide.

Przed wylotem Andrzeja Dudy premier Mateusz Morawiecki zablokował ten zakup. Radio ZET podało, że prezydent o decyzji dowiedział się od osób trzecich.

Paweł Mucha tłumaczył, że BBN przekazał informacje o wciąż trwających konsultacjach ws. ewentualnego zakupu fregat na kilka dni przed wylotem prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda w Australii

Andrzej Duda od 18 do 23 sierpnia przebywa z wizytą w Australii i Nowej Zelandii. Prezydentowi towarzyszy żona Agata Kornhauser-Duda. Na miejscu para prezydencka spotkała się z tamtejszą Polonią.

Więcej o: