Nowy Spiderman jest... ciemnoskórym gejem. Gdzie się podział Peter Parker?

Biały, heteroseksualny Peter Parker nie żyje. Poznajcie jego następcę - bohatera komiksowego nowych czasów.

Jest w połowie Afroamerykaninem, w połowie Latynosem, a do tego gejem. Kiedyś nie miałby szans na to, żeby zostać głównym bohaterem komiksu. Ale czasy się zmieniają . Oto nowy Spiderman - Miles Morales.

Jak to możliwe, że Miles nosi teraz charakterystyczny kostium zamiast Petera Parkera?

Poza komiksami, których akcja dzieje się w ''oficjalnym'' uniwersum Marvela, wydawnictwo wypuszcza też cykl ''Ultimate'', gdzie przedstawione są alternatywne historie postaci .

Właśnie w komiksie tej serii Peter Parker ginie , a jego miejsce zajmuje tajemnicza postać. W numerze ''Ultimate Fallout'', który wyszedł w środę, nowy człowiek-pająk zdejmuje maskę i poznajemy jego tożsamość.

Spiderman to najpopularniejszy bohater komiksowy w Stanach. Czy wprowadzenie Moralesa nie będzie zbyt wielkim szokiem dla fanów ? Twórcy i wydawawca są dobrej myśli. Axel Alonso, redaktor z Marvela mówi:

To, co tu mamy, to Spiderman XXI wieku, który odzwierciedla naszą kulturę i zróżnicowanie. Uważamy, że czytelnicy zakochają się w Milesie Moralesie tak samo, jak zakochali się w Peterze Parkerze.

Parkera i Moralesa różni wiele, ale jedno jest pewne: nowy Spiderman też będzie musiał się nauczyć, że ''wielka siła to wielka odpowiedzialność''.

TOP 10 przerażających zdjęć i nagrań duchów [FOTO/WIDEO]

Więcej o: