Kolejny polityk z USA wysłał nagie fotki przez internet. "Wrobili mnie" - twierdzi

Internetowa znajoma, której nigdy nie widział na własne oczy, poprosiła o przesłanie fotki w negliżu. On na to przystał i tym sposobem rozpętała się burza.

Louis N. Magazzu, polityk pełniący najwyższe funkcje w hrabstwie Cumberland w New Jersey, już nigdy nie zaufa kobiecie.

Mężczyzna przez dłuższy czas utrzymywał kontakt z niezidentyfikowaną kobietą z Chicago. Pewnego dnia "znajoma" poprosiła o jego zdjęcie. Nie chodziło jednak o banalną fotografię z wakacji. Magazzu spełnił prośbę, a po pewnym czasie zrobione przez niego nagie zdjęcia pojawiły się w internecie. Przypadek? Polityk twierdzi, że nie, bo fotki opublikowała założona trzy lata temu przez przeciwnika jego polityki strona magazzuwatch.com .

Podobno plotki o zdjęciach pojawiły się już kilka tygodni temu i Magazzu był nawet namawiany do rezygnacji, zanim wybuchnie skandal, ale nie chciał. Widocznie miał nadzieję, że sprawa nie ujrzy światła dziennego. Mylił się. Skutkiem tego poddał się do dymisji.

W oświadczeniu wydanym po rezygnacji polityk przeprosił swoją rodzinę, przyjaciół i wyborców, ale najwidoczniej nie czuje skruchy, bo twierdzi, że został wrobiony. Zdaniem jego i jego prawnika kobieta współpracowała z "wrogiem".

- Nie wiedziałem, że ona współpracowała ze zdeklarowanym wrogiem politycznym przy rozpowszechnianiu tych zdjęć. Zleciłem sprawdzić, czy nieupoważniona dystrybucja tych zdjęć nie łamie prawa - mówi. - Niestety w swoim życiu prywatnym nie zawsze reprezentowałem mądrość i uporządkowanie, jakich od siebie oczekiwałem i jakich ludzie z hrabstwa Cumberland mieli prawo oczekiwać.

Założyciel strony, na której pokazały się zdjęcia, Carl B. Johnson, nie kryje satysfakcji z takiego obrotu sprawy.

- Z wielu powodów powinien zrezygnować już dawno temu. Jego polityka jest krzywdząca. Przykro mi, że stało się to w taki sposób - powiedział. - Bloga zacząłem prowadzić trzy lata temu po okropnym spotkaniu z nim. Chciałem pokazać brudy w polityce w Cumberland.

Prawnik Maguzzo jest pewien, że jego klient jest w całym tym zamieszaniu ofiarą. Dodaje również, że polityk już od dwóch lat nie żyje ze swoją żoną. Niestety nic to nie zmienia.

Zobacz polityków, którzy pokazali klatę>>

Więcej o: