Dni Facebooka są policzone. Anonimowi zapowiadają atak [WIDEO]

Po sieci krąży film ostrzegający, że Anonimowi, grupa internetowych aktywistów, zniszczy Facebook 5 listopada. Nie stawiają żadnych warunków, wyrok jest nieodwołalny.

Anonimowi (Anonymous) są subkulturą internetową powstałą w 2003 roku. Jej członkowie są rozproszeni po całym świecie, tworząc zdecentralizowaną sieć. Ich działalność obejmuje protesty i akcje hakerskie mające na celu obronę wolności wypowiedzi i wolności internetu. Zaatakowali m.in. strony Visa, PayPal i Mastercard w odwecie za wstrzymanie przelewów na konto WikiLeaks oraz strony rządowe Tunezji za blokowanie dostępu obywateli do informacji.

Tym razem na celowniku znalazł się internetowy gigant - portal społecznościowy skupiający ponad 500 mln użytkowników. W poniższym wystąpieniu Anonimowi wyliczają jego grzechy: ''Facebook sprzedaje informacje agencjom rządowym i agencjom ochrony , co pozwala na szpiegowanie ludzi.'' ''Niektóre z tych form pracują dla autorytarnych rządów, takich jak tunezyjski i syryjski.'' ''Wszystko, co robisz na Facebooku, pozostaje tam na zawsze.''

 

W zapowiedź zniszczenia Facebooka trudno uwierzyć. Informacji o planowanym ataku nie znaleźliśmy na żadnej ze stron prowadzonych przez Anonimowych. Poza tym, wątpliwe jest, że nawet Anonimowi są w stanie wygrać wojnę z Facebookiem. W przypadku poprzednich ataków na dużo mniejsze portale udawało się im co najwyżej wstrzymać ich działanie na kilka dni. Ale kto wie, Anonimowi jak do tej pory nie rzucali słów na wiatr. O wszystkim przekonamy się 5 listopada.

Rozebrani, przebrani, po prostu dziwni klienci Walmartu [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: