To jest miłość! Księżna zrzekła się majątku, aby poślubić...

Księżna Alby Cayetana Fitz-James Stuart jest znaną postacią wśród europejskiej arystokracji. Według Księgi Rekordów Guinnessa, posiada największą kolekcję tytułów szlacheckich spośród wszystkich żyjących ludzi. To właśnie ona zdecydowała się zrzec się swojego bajecznego majątku, aby wyjść za człowieka z gminu.

Bajecznie bogata księżna stanęła przed dylematem. Jej dzieci były przekonane, że młodszy o 25 lat Alfonso Diez chce ją poślubić tylko i wyłącznie ze względu na pieniądze. Wygląda jednak na to, że jego miłość do 85-letniej Cayetany jest szczera. Po tym, jak podzieliła swoje 3 miliardy euro pomiędzy szóstkę dzieci, pozostał przy niej i nadal jest gotowy na ślub.

Księżna Alby jest daleką krewną Winstona Churchilla i księżnej Diany. Do tej pory zostawiła za sobą dwóch mężów - syna księcia Sotomayor, Luisa Martineza de Irujo oraz Jesusa Aguirre - byłego jezuitę. Drugim małżeństwem wywołała w Hiszpanii głośny skandal.

"Każda wielka miłość powinna zakończyć się małżeństwem."

Tak na łamach "Vanity Fair" księżna Maria del Rosario Cayetana Alfonsa Victoria Eugenia Francisca Fitz-James Stuart y de Silva wyjaśniała, czemu zdecydowała się na ślub ze swoim nowym wybrankiem.

Początkowo dzieci księżnej powoływali się na jej "historyczną wagę", mówiąc, że nie powinna się wiązać z Diezem. Krążyły plotki, że sam król Juan Carlos prosił, aby nie wchodziła ponownie w związek małżeński. Jednak podział majątku załagodził spory, i wygląda na to, że pani Fitz-James Stuart doczeka się niedługo kolejnego małżeństwa.

"Jeżeli moja matka zdecyduje się na ślub, nie będziemy protestować, ale nie ukrywamy - nie podoba się nam to." - Skomentował sprawę jeden z synów księżnej.

Kochankowie, romanse, skandale. Dużo skandali. Barwne losy rodu Grimaldich [18+] >>

Więcej o: