Palikot: Tusk ma kompleks, boi się ze mną debatować, bo... [WIDEO]

Dlaczego Donald Tusk nie chce debaty z Januszem Palikotem? Palikot nie ma wątpliwości - premier wstydzi się swojego wykształcenia.

Pytanie padło w audycji Moniki Olejnik ''Gość Radia ZET''. Przewodniczący partii Ruch Palikota w odpowiedzi wyliczył:

- Tusk nie zna obcych języków. Jest nieoczytany, nie zna podstawowych lektur z filozofii, nie zna podstawowych lektur z antropologii, nie widział najważniejszych przedstawień i filmów. To jest po prostu człowiek słabo wykształcony.

W ten sposób Palikot stara się wytłumaczyć, dlaczego nie mógł wziąć udziału w piątkowej debatę w studiu Polsatu. Zostali tam zaproszeni wszyscy przewodniczący partii parlamentarnych i Paweł Kowal z PJN-u. Janusz Palikot przyszedł do budynku Polsatu mimo braku zaproszenia, ale nie został wpuszczony:

- Graś całą swoją klatką piersiową zastawił wejście do studia, żebym broń boże nie wszedł tam przy braku zgody, więc musiałbym zbić Pawła Grasia żeby dostać się do studia Polsatu - opowiadał Palikot.

Trudno uwierzyć, że Tusk chciał uniknąć rozmowy o nieznanych mu lekturach filozoficznych, ale jeśli nie dlatego, to dlaczego premier nie chciał debaty z Januszem Palikotem?

II Wojna Światowa w kolorze. Niezwykłe zdjęcia propagandowe 1942-45 [FOTO] >>

Więcej o: