Ma 10 lat i urodził się jako Jack. Dziś mówią do NIEJ Jackie [WIDEO]

Pewnego dnia przyszedł i powiedział z płaczem: mamo, jestem dziewczyną, dłużej nie wytrzymam.

Jennifer i John mieszkają w małej i dość konserwatywnej miejscowości w stanie Ohio. Mieli już córkę, gdy na świat przyszedł wymarzony syn John. Ojciec oczami wyobraźni widział, jak razem grają w piłkę i łowią ryby. Niestety, zamiast tego John, odkąd skończył 1,5 roku, wolał tańczyć w sukience baleriny i bawić się Barbie.

Kiedy chłopiec miał 2 lata, matka zaczęła szukać informacji, które pomogłyby jej zrozumieć, co dzieje się z jej ukochanym dzieckiem. W ten sposób trafiła na informacje o transgenderyzmie. Pierwszą osobą, która spytała Jacka, czy chce być dziewczynką, była jego starsza siostra. Usłyszała odpowiedź twierdzącą.

Kilka dni po swoich 10. urodzinach Jack przyszedł do swojej mamy i powiedział: "Jestem dziewczyną i dłużej tego nie wytrzymam". Nie było zaskoczenia, rozgoryczenia czy żalu. Rodzice od dawna czuli się, jakby mieli dwie córki, więc Jennifer odpowiedziała: "Wszystko będzie dobrze".

 

Pierwszym krokiem było zaprzestanie używania słowa "on" i zmiana Jacka na Jackie. Zmienił się również pokój dziewczynki i to, że nie musi już chodzić w chłopięcych ubraniach.

Nie wszyscy są zachwyceni decyzją Johna i Jennifer, a może raczej decyzją Jackie. Dziadek wierzy, że jego wnuczka jest za mała, by świadomie wybierać.

- Nie jestem w stanie zaakceptować, że 9-latek czy 10-latek może podejmować decyzje, które zaważą na całym życiu - mówi w wywiadzie dla Good Morning America.

Ojciec broni Jackie i mówi, że sam już jako dwulatek wiedział, jakiej jest płci. Podobnie było z nią, ale ona została uwięziona nie w swoim ciele.

Oczywiście nie oznacza to, że rodzice niczego się nie obawiają. Ich największym marzeniem jest, by Jackie znalazła w przyszłości miłość. Martwią się również o dojrzewanie i to, że ich dziecko będzie celem ataków.

Jednak dla nich liczy się jedno - to, że ich córka jest w końcu szczęśliwa.

Storm to chłopiec czy dziewczynka? To dziecko nie ma płci. Jak to możliwe? [WIDEO] >>

Więcej o: