Kotka zaginęła 5 lat temu. Odnalazła się w Nowym Jorku... prawie 3000 km od domu [ZDJĘCIA]

Morał z tej historii jest prosty - zwierzaki trzeba czipować.

Wystarczyła chwila, by Willow - ukochana kotka państwa Squires i ich dzieci - czmychnęła z domu i zaginęła na długie lata. Wszystko przez robotników, którzy remontowali dom rodziny z Kolorado i zostawili otwarte drzwi. Mimo wielu rozwieszonych ogłoszeń i informacji w internecie, kotka przepadła jak kamień z wodę.

Para była przekonana, że pupilka już nigdy się nie odnajdzie. W okolicach domu czaiło się wiele niebezpieczeństw - kojoty, sowy - a kotka z momencie zniknięcia była jeszcze bardzo mała. Po pewnym czasie Squiresowie stracili wszelką nadzieję. Los uśmiechnął się do nich w tym tygodniu.

ZOBACZ ZDJĘCIA Willow >>>

Willow odnalazła się po 5 latach. Ktoś złapał ją na Manhattanie i przyniósł do schroniska. Tam zajęto się kotką, a przede wszystkim sprawdzono, czy zwierzak nie ma wszczepionego czipa, który pozwala na jego identyfikację i, co najważniejsze, zawiera informacje o właścicielu. Szczęśliwie taki miała.

- Wszystkie nasze zwierzaki są zaczipowane - mówi Jamie Squires. - Gdybym mogła, zaczipowałambym też dzieci.

Z początku państwo Squires nie mogli uwierzyć, że Willow się odnalazła. Postanowili nic nie mówić swoim dzieciom. Wszelkie wątpliwości zniknęły, gdy przysłano im zdjęcie - byli pewni, że to ich kotka.

Pracownica schroniska powiedziała, że Willow jest zdrowym, dobrze wychowanym kotem i mało prawdopodobne, by przez te wszystkie lata mieszkała na ulicy. Nie wiadomo jednak, co przez ten czas porabiała.

- Nie wiem, jak żyła, nie wiem, jak się przez ten czas zmieniła - mówi właścicielka. - Kiedyś była super kotem, była przesłodka.

Wszelkie formalności potrwają jeszcze około dwóch tygodni i Willow będzie mogła wrócić do domu. Czekają na nią właściciele, trójka dzieci (najmłodsze nie może pamiętać kotki, bo urodziło się 3 lata temu) i dwa psy.

- Dzieci nie mogą się doczekać, aż ją zobaczą. Wciąż trzymamy jej małą świąteczną skarpetę.

20 powodów dla których warto zaadoptować zwierzaka. Zdjęcia PRZED i PO >>

Więcej o: