Oto jedyna na świecie kobieta, na którą spadł kosmiczny odpadek [WIDEO]

- Zobaczyłam iskrzącą się kulę ognia pędzącą po niebie - wspomina Lottie Williams, jedyna kobieta trafiona kawałkiem metalu z kosmosu.

Zdarzyło się to w 1997 w amerykańskim mieście Tulsa, kiedy pani Williams wyszła na poranny spacer po parku.

- Poczułam delikatne uderzenie w ramię i pomyślałam, że ktoś chce mnie zaczepić, chociaż obok nie było nikogo, kto mógłby to zrobić. Odwróciłam się i rozejrzałam wkoło, bo usłyszałam, że coś uderzyło w ziemię - opowiadała Williams.

Kobieta lekko kopnęła to coś, wydobywając je z ziemi. Był to kawałek metalu długości kilku centymetrów.

- Początkowo pomyślałam, że to spadająca gwiazda. Teraz się śmieję, ale naprawdę właśnie to wtedy pomyślałam: że mam w ręku kawałek gwiazdy - przyznała się Williams.

Nic się jej nie stało, ale skoro została wybranką gwiazd, poczuła się odpowiedzialna za ten zabłąkany na Ziemi kawałek metalu. Zadzwoniła w jego sprawie do National Weather Service.

- Powiedziano mi, że znalazłam fragment rakiety Delta II, który powrócił do ziemskiej atmosfery. Kiedy powiedziałam tamtemu facetowi, że ta rakieta strzeliła prosto we mnie, roześmiał się i odparł, że muszę pójść z tym newsem do mediów - opowiadała Williams.

Jak sami możecie się przekonać, skorzystała z rady.

Cztery lata później, gdy wykonano wreszcie wszystkie testy, Lottie Williams otrzymała list od amerykańskiego rządu. Dowiedziała się z niego, że całą pewnością nie spadła na nią gwiazda, lecz ''materiał z włókna szklanego wykorzystywany do budowy rakiety Delta II''.

Dzisiejszego ranka w kilku miejscach na globie miały spaść fragmenty satelity UARS. Gdy dziennikarze powiedzieli o tym jedynej na świecie kobiecie trafionej kawałkiem rakiety kosmicznej, nieco się przestraszyła:

- Jeśli znów mnie trafi, nie wiem czy będę miała znowu szczęście dostać tak małym kawałkiem. Mówią, że piorun nigdy nie uderza dwa razy w to samo miejsce, ale ja widziałam faceta, którego poraziło trzy razy. Nie chcę podobnych przygód.

Co trafiło w Lottie Williams? Co spadło z nieba dziś rano? Zobacz zdjęcia>>>

Kawałki satelity spadły na ziemię dzisiejszego ranka. Jak do tej pory nie mają na swoim koncie żadnych ofiar śmiertelnych.

"Trudne sprawy" - z tego śmieje się cała Polska. Poznaj bohaterów [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: