W Polsce żyje się lepiej niż we Wielkiej Brytanii? Niespodziewane wyniki badań

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania dotyczące poziomu życia w 10 krajach Unii Europejskiej - m.in Hiszpanii, Szwecji i Polski. Wyniki okazały się być dość zaskakujące - Wielka Brytania zajęła ostatnie miejsce pod względem zadowolenia swoich obywateli, mimo świetnych wskaźników ekonomicznych.

Czy życie w Wielkiej Brytanii naprawdę jest najgorszym, co może spotkać mieszkańca Europy? Według naukowców tak właśnie jest. Wpływają na to przede wszystkim przestępczość, przemoc oraz wysokie koszty życia.

Jak podkreślają naukowcy, gospodarstwa domowe w Polsce, Francji czy Hiszpanii mają mniejsze dochody niż te w Zjednoczonym Królestwie, ale ich mieszkańcy wydają się być dużo szczęśliwsi.

Badanie oparto na 16 czynnikach: poziomie zarobków, wysokości podatku VAT, kosztach benzyny, jedzenia i energii, liczbie słonecznych dni w roku, liczbie dni wolnych od pracy czy przewidywanej długości życia.

Wielką Brytanię na dno pociągnęło połączenie najniższej liczby słonecznych dni, wysoki wiek emerytalny oraz bardzo mało dni wolnych od pracy. Nawet średnie roczne dochody gospodarstwa domowego na poziomie 198 tys. złotych rocznie nie podbiły jej pozycji w rankingu.

Dla porównania, wartość tej zmiennej w innych krajach wynosi odpowiednio: we Francji 162 tys., we Włoszech 131 tys., w Hiszpanii 121 tys., a w Polsce 45 tys. złotych.

Najwyższą lokatę w badaniu zajęła Francja. Drugie miejsce przypadło Hiszpanii, trzecie Włochom. Polska plasuje się na 7. pozycji - jako największe wady naszego kraju naukowcy wymienili niskie zarobki i średnią długość życia o 5 lat niższą od średniej UE.

Masz konto na Naszej Klasie? Dołącz do grupy Deseru i bądź na bieżąco >>>

Dorosły niemowlak, Stanley Thornton. Jak można tak żyć? [WIDEO] >> >>

Więcej o: