Uważaj, by nie jeść zbyt prowokacyjnie. To może podchodzić pod molestowanie [WIDEO]

Nie tylko kobiety narażone są na molestowanie w miejscach pracy. Stowarzyszenie Fińskich Prawników twierdzi, że zbyt prowokacyjny sposób jedzenia to również forma molestowania i panie powinny być za takie zachowania karane.

Jeśli następnym razem któraś z pań będzie miała ochotę zjeść w pracy loda, niech lepiej ma się na baczności. Ktoś mógłby poczuć się dotknięty, a w najgorszym wypadku mógłby nawet zgłosić doniesienie o molestowaniu.

Na szczęście ten scenariusz jeszcze nas nie dotyczy, ale może się to zmienić. Grupa fińskich prawników wypuściła do sieci bardzo sugestywny filmik. Jego zadaniem jest zwrócenie uwagi na problem molestowania w pracy. I chodzi nie tylko o kobiety, lecz również o mężczyzn. Cel - zmiana prawa.

- Z pełną świadomością wbijamy kij w mrowisko, by zainicjować debatę na temat tej bardzo skomplikowanej dziedziny prawa - czytamy na stronie stowarzyszenia.
 

Specjalista od Prawa Europejskiego tymi słowy zareagował na kontrowersyjne wideo:

- Nagranie pokazuje kobietę jedzącą loda w absolutnie przesadzony sposób, który każdego sprowokowałby do odwrócenia się. W większości krajów europejskich jakiekolwiek gesty, mające na celu molestowanie seksualne, są przestępstwem. Ten film pokazuje, jak trudno jest wyznaczyć tę granicę i że kobiety, podobnie jak mężczyźni, mogą być winne molestowania.

Temat rzeczywiście wart dyskusji, ale ten filmik jest zdecydowanie przesadzony. Kto niby miałby tak jeść lody?

Masz konto na Naszej Klasie? Dołącz do grupy Deseru i bądź na bieżąco >>>

Eden Wood. Sześcioletnia gwiazda pokazów piękności [FOTO] >>

Więcej o: