[KAPITAN WRONA] Jest dowód: "Błękitny 24-2" był upominany przez wieżę na Okęciu

Śmigłowiec SP-TVN znany także jako "Błękitny 24-2" relacjonując akcję ratunkową Boeinga 767 zignorował polecenia wieży kontrolnej na Lotnisku Chopina. Potwierdzenie można znaleźć w sieci, przesłuchując archiwalne nagranie z wieży EPWA z dnia 1 listopada 2011 o godzinie 14:31:58.

Plik mp3 z nagraniem można znaleźć na stronie LiveATC, wyszukując identyfikator wieży warszawskiego lotniska i ustalając odpowiednią datę i godzinę (1430-1500Z).

Nagranie pojawiło się w sieci (pod nazwą "Bezczelny 24") dwa dni temu po słynnym lądowaniu kapitana Wrony . Słychać na nim, jak pilot śmigłowca SP-TVN (w alfabecie fonetycznym NATO "Sierra Papa Tango Victor November") znanego jako "Błękitny 24-2" jest upominany przez kontrolę lotów, aby jak najszybciej opuścił strefę kontrolowaną lotniska (CTR).

 

Pilot tłumaczy się, że nie zawrócił z lotniska i wisiał w powietrzu z powodu problemów z łącznością, spowodowaną odbieraniem komunikatów na drugim zestawie radiowym. Pracownik obsługi naziemnej odpowiada na to:

Proszę pana, ja za stary jestem na takie numery.

Po chwili jednak "Błękitny 24-2" opuszcza strefę kontrolowaną stosując się do poleceń obsługi naziemnej Lotniska Chopina. Pilot przeprasza także kontrolerów za "kłopoty z zestawem radiowym", co kwitowane jest krótkim: "przyjąłem".

Za informacje potwierdzające autentyczność nagrania dziękujemy czytelnikom Deseru i serwisu Alert24 .

[KAPITAN WRONA - RAPORT] Zobacz najnowsze memy i newsy >>

Top 5 ekstremalnych lądowań [WIDEO] >>

Więcej o: