Poseł Ruchu Palikota ma na plecach... krzyż. "Jest godnym symbolem" [FOTO]

Wojciech Penkalski to nowa twarz w Sejmie. Warto dodać, że jest to twarz Ruchu Palikota, kwestionującego m.in zasadność eksponowania krzyża w sali sejmowej. Tymczasem, jak odkryli dziennikarze "Super Expressu" świeżo upieczony poseł dumnie nosi na plecach tatuaż przedstawiający ukrzyżowanego Chrystusa.

Penkalski twierdzi, że jest człowiekiem wierzącym. Podobno błędy swojego życia zrozumiał podczas dwuletniego pobytu w więzieniu, m.in za pobicie, grożenie świadkowi i terroryzowanie dłużnika. Obecnie - jak mówi - jest już zupełnie inną osobą niż w 2001 roku, kiedy to trafił za kratki. Tatuaż miał być potwierdzeniem zmian, które dokonały się w jego życiu.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA POSEŁ PENKALSKI >>

Wygląda na to, że Janusz Palikot uwierzył w resocjalizację Penkalskiego i zapewnił mu "jedynkę" w okręgu 34. Czy pragnący rozdzielenia państwa od kościoła polityk wiedział jednak o głębokiej religijności kandydata? Tego nie wiemy.

Wojciech Penkalski zapewnia jednak, że choć z krzyżem nie walczy i uważa go za godny symbol religijny, popiera postulat usunięcia go z sali Sejmu. Jak mówi, będzie to chronić krucyfiks przed wykorzystywaniem go w codziennej polityce. Można i tak.

Wybory 2011: Najpiękniejsze kandydatki do Sejmu i Senatu. Zobacz >>

Więcej o: