Dziwny krąg wokół księżyca. "Czy to testy armii?" [FOTO]

Niesamowicie wyglądający pierścień otaczający księżyc można było zaobserwować na niebie w Izraelu. Początkowo fotografowi, który wrzucił zdjęcie do sieci, nie wierzono. Potem zaczęły pojawiać się inne zdjęcia zjawiska, a wraz z nimi... teorie spiskowe.

Internauci widząc dziwny pierścień szybko skomentowali, że to najprawdopodobniej nic innego jak odbicie w obiektywie. Jednak gdy ten zasugerował, aby wyszli z domu i zobaczyli go na własne oczy, zdębieli.

W świetle ostatnich napięć między Izraelem a Iranem szybko zaczęło się mnożenie teorii na temat zjawiska. Niektórzy pisali o testach rakiet balistycznych prowadzonych przez armię, inni teoretyzowali na temat tego, co mogło zostać rozpylone w powietrzu aby uzyskać taki efekt.

Prawda okazała się być nieco bardziej banalna. Według Igala Patela z Izraelskiego Instytutu Astronomicznego, tego typu halo wokół księżyca nie jest szczególną rzadkością.

"Do jego powstania wystarczą chmury znajdujące się w wyższych warstwach atmosfery, pył, lub cząsteczki lodu. Nie ma zatem się czego obawiać"

Można natomiast robić zdjęcia. A nawet trzeba.

Korea Płn. - pełne półki, bary, uśmiechnięci ludzie... [NOWE ZDJĘCIA AP] >>

Więcej o: