Megawpadka podczas debaty na żywo. "Zlikwiduję, eee, eee...." [WIDEO]

Główny kandydat republikanów mający ubiegać się o stanowisko Prezydenta Stanów Zjednoczonych - Rick Perry - strzelił gafę, która może zaważyć na jego dalszym udziale w wyścigu wyborczym.

Podczas wewnętrznej debaty Partii Republikańskiej Gubernator Teksasu - Rick Perry - zapomniał jednego z punktów swojego własnego programu. Opowiadał swojemu kontrkandydatowi, kongresmenowi Paulowi, które z agencji rządowych zlikwiduje po objęciu urzędów. Miały to być trzy z nich. Agencja Handlu, Edukacji, i... cóż, w tym momencie pamięć Perry'ego odmówiła posłuszeństwa.

 

Jak przypomniał mu Ron Paul, liczba agencji wynosi dokładnie 5. Kandydaci próbowali je nawet wspólnie wymieniać (mówiąc m.in. o Agencji Ochrony Środowiska), ale prezenter przerwał rozmowę brutalnym pytaniem:

Czy nie potrafi pan nazwać trzeciej agencji o którą panu chodzi?

Perry, po krótkiej próbie przypomnienia sobie o którą agencję chodzi poddał się i odpowiedział:

Handlu i, cóż, zobaczmy... Nie. Nie potrafię podać trzeciej. Przepraszam. Ups.

PRZECZYTAJ TŁUMACZENIE DEBATY Z RICKIEM PERRYM >>

W przypadku amerykańskiej polityki, w której debaty przedwyborcze mają ogromne znaczenie, wpadka Perry'ego może znacząco obniżyć jego szanse na nominację. A jeżeli Partia Republikańska nie uczyni go swoim kandydatem, ambitny Gubernator nie ma co marzyć o fotelu Prezydenta Stanów Zjednoczonych...

Chmury jak niepodległa Polska. Niesamowite zjawisko [FOTO] >>

Kamienicznicy i paskarze, czyli przedwojenne ulotki wyborcze. Ostre! [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: