Pieniądze? Uzależnienie? Żądza sławy? W mediach głośno o Duggarach (i ich dzieciach)

Wczoraj Michelle i Jim Bob Duggar, rodzice dziewiętnaściorga dzieci, których imiona zaczynają się na "J", ogłosili, że spodziewają się kolejnego potomka. Duggarowie cieszą się i mówią, że nowe dziecko to "dar od Boga". Ale nic nie może być takie proste, prawda? Przynajmniej w świecie mediów. W USA już rozgorzała dyskusja, a wszyscy pytają: "dlaczego?".

Teorie pojawiły się następujące: Michelle jest uzależniona od bycia w ciąży. Płodzą dzieci, bo chcą utrzymać uwagę mediów i status celebrytów. Ich reality show przynosi tak duże pieniądze, że zrobią wszystko, by zamawiano kolejne serie. Itd.

Szum wokół wczorajszego oświadczenia zrobił się tak duży, że Duggarowie zdecydowali się na rozmowę z magazynem "People". Chcieli wyjaśnić kilka spraw. "Po pierwsze", powiedziała Michelle, "nie będziemy przejmować się krytyką".

- Z łatwością możemy utrzymać naszą dużą rodzinę. Nie mamy żadnych długów, czy kredytu. Nie zwalamy odpowiedzialności za opiekę nad najmłodszymi dziećmi na te najstarsze - podkreśliła Michelle.

Duggarowie-rodzice podkreślali, że nie zaniedbują dzieci - Sami uczymy je w domu. Jesteśmy z nimi praktycznie non-stop. Jak jeździmy na zakupy, albo załatwiamy sprawy na mieście, zawsze bierzemy któreś z dzieci, żeby pobyć z nim sam na sam - mówił Jim Bob.

Rodzina nie musi narzekać na pieniądze, bo ma swoje własne reality show ("19 Kids and Counting") w telewizji TLC. Ile można na tym zarobić? Nie wiadomo, bo stacja oficjalnie nie udziela takich informacji. Ale z przecieków wynika, że chodzi tu o 10 procent całego budżetu produkcji, czyli około 25 do 40 tysięcy dolarów za odcinek. Inna rodzina, która występuje w innym programie TLC zarabia nawet 75 000 dol. za epizod.

ZOBACZ ZDJĘCIA DUGGARÓW >>

''Będziemy mieli 20. dziecko!" >>

I nie chodzi tu tylko o TLC. W innych stacjach telewizyjnych gwiazdy reality shows też zarabiają niemało. Amber Portwood występująca w znanym również w Polsce programie MTV "Teen Mom" zarabia 280 000 dolarów rocznie. Reality show to ciężki kawałek chleba. Ale przytoczone powyżej sumy mogą wyjaśniać, dlaczego tak trudno jest z niego zrezygnować.

Zrezygnował ze szkoły, zgarnął 8,72 miliona dolarów [FOTO] >>

Bardzo nieudane portrety rodzinne. Gorszych nie widzieliście [FOTO] >>

Więcej o: