Amerykański komik żartuje z kpt. Wrony. Polonia oburzona [WIDEO]

Seth Meyers pozwolił sobie na żart z polskiego bohaterskiego pilota. Tylko to wystarczyłoby, aby wywołać burzę, ale Meyers zrobił coś dużo gorszego. Stwierdził, że amerykański bohaterski pilot jest lepszy od naszego!

Relacjonując szczęśliwe lądowanie Boeinga 767 na warszawskim Okęciu, Meyers zakpił z porównywania kapitana Tadeusza Wrony do kapitana Chesleya "Sully" Sullenbergera , który dwa lata temu wylądował na rzece Hudson.

Zdaniem prowadzącego rozrywkowy program Saturday Night Live ''na określenie 'Polski Sully' zasługuje ktoś, kto wyląduje łodzią w porcie lotniczym''.

Polonia zareagowała stanowczo. Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej, napisał do dyrektora stacji NBC list przypominający o tym, że kapitan Wrona jest bohaterem, który uratował 230 osób. Przy okazji wspomniał też o polskich pilotach walczących w bitwie o Anglię i o amerykańskich pilotach polskiego pochodzenia. Na końcu zapowiedział bojkot programu Meyersa, którego nie odwoła, dopóki nie usłyszy przeprosin.

 

Dowcip Meyersa przypomina nam styl żartów , jakie Stephen Colbert robił sobie z pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie. Jak na dłoni widać, że za drwinami Amerykanów kryją się narodowe kompleksy i zazdrość o to, co w Polsce wielkie!

TOP 5 Kto i dlaczego "naśmiewał się" z Polaków [WIDEO] >>

[KAPITAN WRONA - RAPORT. Zobacz najnowsze memy i newsy >>

Więcej o: