18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Egipska aktywistka pokazała się w pełnej krasie i wywołała burzę [+18]

Zdjęcie, które zamieściła na swoim blogu, szokuje nawet liberałów.

Imię Aliaa Magda Elmahdy nie schodzi z ust Egipcjan. 20-letnia studentka zamieściła na swoim blogu zdjęcie w samych pończochach. Po co? Tłumaczy to posunięcie jako "krzyk przeciwko społeczeństwu pełnemu przemocy, rasizmu, seksizmu, molestowania i hipokryzji".

Tyle wystarczyło, by rozpętała się burza. Od czasu opublikowania fotografii na początku tego tygodnia, na blog kobiety weszło ponad 1,5 miliona internautów.

ZOBACZ KONTROWERSYJNE ZDJĘCIA >>>

Potępili ją, co oczywiste, konserwatyści, ale nie tylko. Również liberałowie nie pochwalają takich posunięć - boją się, że dość zachowawcze egipskie społeczeństwo może przez podobne incydentY odwrócić się od nich w czasie nadchodzących wyborów.

Najbardziej znana liberalna grupa, ruch 6 kwietnia, która przewodziła lutowym zamieszkom i obaleniu Mubaraka, wydała nawet oświadczenie, że Elmahdy nie jest jej członkiem. W końcu w Egipcie wciąż wiele kobiet osłania głowy chustami, a często publicznie nie pokazują nawet ramion czy nóg. Nic dziwnego, że liberałowie boją się porażki.

Nie jest to pierwszy skandal na koncie młodej Elmahdy. Wraz ze swoim chłopakiem, również kontrowersyjnym blogerem Kareemem Amerem, zamieścili w internecie nagranie. Widać na nim, jak kłócą się z zarządcą publicznego parku, ponieważ zostali wyrzuceni za okazywanie sobie uczuć na oczach innych.

- Uważam, że nie powinniśmy się bać tych u władzy czy islamistów. Bardziej powinniśmy się bać polityków uważających się za liberałów. Są gotowi nas poświęcić, oby tylko nic nie splamiło ich wizerunku - powiedział Kareem Amer.

Egipscy aktywiści są podzieleni w ocenie tego, co zrobiła Aliaa Magda Elmahdy. Niektórzy chwalą jej odwagę, inni, w tym kobiety, uważają, że jednak przesadziła.

Piękne studentki i studenci z Niemiec promują swoją uczelnię [ZDJĘCIA] >>

Co jest napisane na tablicach w filmach porno i czy ma to w ogóle sens? [FOTO] >>>>