Szokująca reklama. "Spanie z dzieckiem może być równie niebezpieczne..." [FOTO]

Hasło tej kampanii społecznej to ''Śpiąc razem z Tobą, Twoje dziecko może być w równym niebezpieczeństwie''. Według danych Departamentu Zdrowia w Milwaukee przyczyną zgonu aż 25 procent "roczniaków", które zmarły w mieście w latach 2007-2008, było niezamierzone uduszenie podczas snu z rodzicem.

Zobacz kontrowersyjne reklamy>>>

Na plakatach widzimy, jak malutkie dzieci zatopione w śnie i białej pościeli leżą tuż obok rzeźnickich noży. W ten sposób Departament Zdrowia w Milwaukee ostrzega rodziców przed sypianiem w jednym łóżku ze swoim dzieckiem.

- Chodziło o to, by zwrócić uwagę na problem, by ludzie o tym myśleli. Bo jeśli śpią z dzieckiem, to tak, jakby grali w rosyjską ruletkę - powiedział Christopher Happy, patolog z biura Milwaukee County Medical Examiner.

Mimo, że liczby mówią same za siebie, w całych Stanach reklamy wywołały oburzenie rodziców, protestujących przeciwko porównywaniu ich do morderców. Na Facebooku powstała grupa ''Kampanii przeciwko kampanii z Milwaukee'' , na której mamusie i tatusiowie zamieszczają pościelowe zdjęcia ze swoimi bobasami oraz krytykują twórców reklam:

- Te reklamy są obraźliwe i nierozsądne. Dzielenie łóżka z dzieckiem przez odpowiedzialnych rodziców jest w nich demonizowane, a ignorantów wprowadza w błąd. Bardziej skuteczna byłaby kampania o tym, jak bezpiecznie spać z maluchem, a nie jak je zabić - skarży się jeden z rodziców.

Taktyka szoku była zamierzona. Współtwórca plakatów Donny Deutsch jest przekonany, że nie można było lepiej poinformować o zagrożeniu dla niemowląt i że nie żałuje tego, że wstrząsnął opinią publiczną:

- Jeśli to uratuje choć jedno dziecko...

TOP 8 najsłodszych dzieci internetu [WIDEO] >>>

Więcej o: