13-latek aresztowany i zakuty w kajdanki. Głośno beknął w klasie

Stany Zjednoczone - jak powszechnie wiadomo - to kraj wielkich możliwości. To, co w starej i zgrzybiałej Europie byłoby nie do pomyślenia w USA ma spore szanse na realizację. Jak na przykład przymknięcie 13-latka za głośne beknięcie w klasie. Cóż, co kraj to obyczaj...

Chłopiec (uczeń szkoły podstawowej w Albuquerque, stan Nowy Meksyk) został zakuty w kajdanki i zamknięty w zakładzie poprawczym bez wiedzy rodziców za "słyszalne beknięcie" w klasie. Nauczyciel zgłosił sprawę wychowawcy, który bez większych oporów zadzwonił po stróży prawa.

CZYTAJ O INNYCH ABSURDALNYCH SZKOLNYCH PROBLEMACH >>

Incydent pozostawał w tajemnicy od maja, jednak po złożeniu przez rodziców pozwu przeciwko dyrektorowi szkoły został nagłośniony w amerykańskich mediach. W październiku ten sam chłopiec został zmuszony do rozebrania się do bielizny przed pięcioma pracownikami szkoły po oskarżeniu go o sprzedaż marihuany innym uczniom. Ostatecznie nie przedstawiono mu żadnych zarzutów, co mogłoby sugerować, że żadnych narkotyków przy sobie nie miał.

Jest to kolejny z serii pozwów złożonych przeciwko dyrektorom szkół w Stanach Zjednoczonych. Adwokat Shannon Kennedy, który zajmuje się tego typu sprawami twierdzi, że w samym hrabstwie Bernalillo (w którym znajduje się miasto Albuquerque) policja przeprowadziła aż 200 aresztowań w ciągu dwóch ostatnich lat . Za każdym razem chodziło "wykroczenia" uczniów przy których nie doszło do żadnych aktów przemocy.

Inny z pozwów dotyczy sytuacji, w której policjant przykuł kajdankami do krzesła siedmiolatka z autyzmem. "Przestępstwem", które popełnił uczeń było "widoczne podekscytowanie w klasie". Według prawa stanu Nowy Meksyk unieruchamianie osób poniżej jedenastego roku życia przez pracowników szkoły lub stróżów prawa jest zabronione , ale jak widać nikomu to zbytnio nie przeszkadza.

Według Kennedy'ego świadczy to jedynie o niskich kompetencjach osób zatrudnionych w szkołach:

Tam, gdzie dyrektor i nauczyciele dobrze wykonują swoje obowiązki niepotrzebne jest wzywanie policji do aresztowania dzieci. To jest po prostu śmieszne.

Rzecznik Szkół Publicznych w Albuquerque postanowił nie odpowiadać na telefony i e-maile w tej sprawie. Podobnie postanowiła postąpić rzeczniczka policji.

Nie ma to jak dobra, sprawdzona metoda "zero tolerancji". Czyż nie?

Podsumowanie roku wg Reutersa. 50 bardzo dobrych zdjęć [FOTO] >>

Więcej o: