Oficjalny spot Warszawy na Euro 2012. Dlaczego bohaterowie latają nad Wisłą?

Spot ''Warszawa 2012'' będzie głównym materiałem promującym stolicę Polski wśród europejskich kibiców. Pojawił się w sieci ledwie kilka godzin temu i już wywołał burzę.

Tak, naprawdę jest to oficjalny spot sponsorowany przez Warszawę. Twórcy z TPS Film Studio streszczają jego fabułę w kilku zdaniach:

Warszawski poranek. Z hotelu na poranny jogging wychodzi obcokrajowiec. Gdy zastanawia się, w którym kierunku się udać widzi uśmiech mijającej go w biegu blondynki. Dziewczyna ogląda się, a on już wie, w którą stronę za chwilę pobiegnie.

Po obejrzeniu spotu ciśnie się nam na usta kilka pytań:

1. Dlaczego oni latają jak bohaterowie bollywoodzkich filmów akcji? 2. Dlaczego on ją goni jak, nie przymierzając, gwałciciel swoją ofiarę? 3. Dlaczego ganiając się po mieście, skaczą po ścianach i rzucają się z mostów? 3. Dlaczego pojawia się tu stadion Legii, chociaż na mistrzostwach nie odbędzie się tam żaden mecz? 4. Co tu robi product placement hotelu Le Regina i Baru Szpilka?

5. DLACZEGO SPOT PRZYPOMINA TĘ REKLAMĘ LAPTOPÓW?

Próbę odpowiedzi na niektóre z nich znajdujemy w opisie filmu zamieszczonym na YouTube (polecamy!). Jednak zamiast rozwiewać wątpliwości, dostarcza nam kolejnej porcji absurdu.

Swobodny, poranny bieg wkrótce przeradza się w wyścig z elementami parkour [...]. Śledząc pogoń widzimy bohaterów odwiedzających najbardziej atrakcyjne i widowiskowe miejsca stolicy. Bohaterowie poruszają się prawami filmowej logiki, a pogoń jest pretekstem do pokazania głównego bohatera spotu jakim jest Warszawa [...].

Czy ktoś jest w stanie nadążyć za ''prawami logiki, którymi poruszają się bohaterowie'' ?

Do zobaczenia w sieci jest także film z planu spotu. O oryginalnym tytule ''Making off'' :

 

TOP 5 Kto i dlaczego "naśmiewał się" z Polaków [WIDEO] >>

Jak spodobał Ci się warszawski spot na Euro 2012?
Więcej o: