Wpadek kandydata na prezydenta ciąg dalszy. Swoje przemówienia inspirował filmem "Pokemon 2000"

Choć wcześniej zapewniał, że chodzi o piosenkę zamykającą Olimpiadę w 2000 roku.

Na całe szczęście dla Amerykanów, Herman Cain zrezygnował z ubiegania się o prezydencki fotel z ramienia republikanów. Pewnie tak by się nie stało, gdyby na wierzch nie wypłynęły pogłoski o romansie i molestowaniu, którym polityk zaprzecza. Tak czy inaczej Cain prezydentem nie zostanie, ale z pewnością przejdzie do historii.

Dzięki czemu? Przede wszystkim masie wpadek, które zaliczał w kampanii.

Polecamy: Nowy mistrz wpadek. Kandydat na prezydenta USA i jego problemy z Libią [WIDEO]

Ale nie tylko. Herman Cain, ogłaszając swoją rezygnację, w końcu potwierdził to, z czego wszyscy zaśmiewali się już od tygodni. W swoich przemówieniach polityk bardzo często cytował "poetę", który napisał słowa do piosenki zamykającej igrzyska w 2000 roku. Brzmią one rzeczywiście bardzo inspirująco:

Life can be a challenge. Life can seem impossible. It's never easy when there's so much on the line. But you and I can make a difference.
[Życie może być wyzwaniem. Życie może wydawać się niemożliwe. Nigdy nie jest łatwo, gdy tak wiele trzeba zrobić, ale ja i ty możemy to zmienić - red.]

Fani gier i anime bardzo szybko wychwycili, że ten podniosły cytat rzeczywiście pochodzi z piosenki, ale niezupełnie tej, o której zawsze wspominał Cain. Chodziło raczej o utwór "The Power of One" z filmu... "Pokemon 2000".

Aż strach pomyśleć, gdzie szukałby inspiracji, gdyby został prezydentem...

 

Gafy, wpadki i potknięcia - najlepsze z najlepszych od Komorowskiego >>

Więcej o: