Urodziła się największa dziewczynka w Polsce. Dziecko waży aż...

Lekarze spodziewali się, że dziecko będzie duże, ale przeżyli szok, gdy po cesarskim cięciu położyli dziewczynkę na wagę.

Największa Polka przyszła na świat we wtorek w Szpitalu Specjalistycznym na gdańskiej Zaspie. Jak informuje Dziennik Bałtycki , noworodek ważył 6870 g i mierzył aż 69 cm. To rekord jeśli chodzi o noworodki płci żeńskiej w Polsce. Przeciętnie dziewczynki ważą 3421 g, więc nowa rekordzista jest ponad dwa razy większa!

Lekarze jeszcze przed rozwiązaniem wiedzieli, że dziecko urodzi się zdecydowanie większe niż przeciętnie, jednak nawet w najśmielszych wyobrażeniach nie spodziewali się, że będzie aż tak duże.

Dziewczynka przyszła na świat przez cesarskie cięcie ze względu na swoją wagę i cukrzycę, na którą cierpi jej mama - 26-letnia Marlena M. z Nadleśnictwa Rytel w powiecie chojnickim. Zarówno mama jak i dziecko czują się bardzo dobrze.

Największym jak do tej pory dzieckiem urodzonym w Polsce jest chłopiec, który przyszedł na świat w Szczecinie w 2007 roku. Ważył aż 7130 g i mierzył 66 cm.

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować!

TOP 7 rekordowych ojców. Czym się wsławili?>>>

TOP 7 dziwnych i lekko perwersyjnych rekordów roku 2011 [ZDJĘCIA] >>

"Coś" weszło do mieszkania i zasnęło na kanapie. To malutka... [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: