Deszcz jabłek spadł na zatłoczoną drogę. Skąd się wzięły?

Kerseley jest spokojną miejscowością położoną ok. 140 kilometrów na północ od Londynu. Jej nazwa rzadko pojawia się poza lokalnymi mediami. Tym razem jednak napisały o niej wszystkie większe brytyjskie gazety. Wszystko przez bardzo nietypowy opad atmosferyczny.

Zdarzenie nastąpiło wieczorem, w czasie powrotów z pracy do domu. Na główną drogę prowadzącą przez Kerseley zaczęły nagle spadać jabłka. Kierowcy zatrzymywali się, aby uniknąć małych, twardych owoców. Część z nich spowodowała nieznaczne uszkodzenia kilku pojazdów.

Jeden z kierowców opisał to w następujący sposób:

"Jabłka spadały z nieba, zupełnie jak grad. Były dość małe i zielone i mocno biły o karoserię. Na ulicy było sporo innych samochodów, ich kierowcy zatrzymywali się, aby uniknąć uderzeń. Wcale nie dziwią mnie uszkodzenia... zastanawia mnie tylko to, że w tej okolicy nie ma żadnych sadów"

Zdaniem Dave'a Meakinsa - emerytowanego kierowcy wózka widłowego - wyglądało to tak:

"Myślałem, że jabłka są rzucane dla zabawy przez jakieś dzieciaki. Czasem zdarzało się, że rzucały jajkiem w stronę przejeżdżającego auta. Ale tym razem było tego trochę za dużo. Chciałbym wiedzieć, o co właściwie w tym chodzi."

Według władz lokalnych najbardziej prawdopodobną hipotezą jest właśnie porwanie owoców przez bardzo silny podmuch wiatru lub małą trąbę powietrzną. Niektórzy sugerują, że jabłka mogły wypaść z jakiegoś samolotu, jednak uważane jest to za wysoce nieprawdopodobne.

Według Sandry Camwell, przedstawicielki samorządu:

"W tej okolicy działy się już dziwne rzeczy. W zeszłym roku na całej ulicy w niewyjaśniony sposób zgasły wszystkie światła. Koniec końców, przez stulecia były to ziemie zamieszkiwane przez wiedźmy."

Dużo mniej nawiedzone wyjaśnienie oferuje natomiast lokalna stacja meteorologiczna:

"Hipotetycznie jest możliwe, aby tornado przeniosło jabłka w naszą okolicę. Silny wiatr mógł przenieść je dość daleko od miejsca, z którego zostały podniesione. Pogoda ostatnio nie jest zbyt stabilna, więc takie zjawisko nie byłoby niczym nadzwyczajnym. Poza tym, w każdej części świata słyszało się o takich zjawiskach jak choćby padające z nieba żaby. To nie jest w żadnym wypadku niewyjaśnione zjawisko - po prostu zdarza się bardzo rzadko."

Komu w tym przypadku wierzyć? Rozsądek podpowiada jedno, a strach przed wiedźmami - drugie...

[MIEJSKIE LEGENDY] Manson, Disney, JFK. Top 5 legend o sławach >>

Największa plantacja marihuany na świecie. Zobacz, jak wygląda [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: