Kolejny gigantyczny szczur znaleziony w Nowym Jorku. Ten jest jeszcze większy [FOTO]

Zdjęcie wielkiego szczura nabitego na wielkie widły obiegło internet w sierpniu i nie na żarty wystraszyło nowojorczyków. Eksperci uspokajali: ''to nie żaden mutant'', ale zarazem uprzedzali, że może być ich więcej.

Szczur-gigant mierzący ok. 75 cm został znaleziony martwy na zapleczu sklepu na Bronksie. Jego zdjęcie pojawiło się na Twitterze już na jesieni, ale dopiero teraz stało się popularne. I znów na Wielkie Jabłko padł blady strach.

- Na pewno nie jest to zwykły szczur wędrowny. Jestem pewien na 90 proc., że to gambijski wielkoszczur - mówi Dr. Robert S. Voss z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej.

Wielkoszczury były przez jakiś czas importowane do Ameryki Północnej jako zwierzęta domowe, aż do zakazu ogłoszonego w 2003 roku. Stwierdzono, że często były nosicielami ospy małpiej. Co najmniej kilka z nich mogło uciec swoim właścicielom i zacząć rozmnażać się poza kontrolą człowieka.

Galeria wielkoszczurów. Zobacz>>>

Zwierzę wygląda przerażająco, ale, jak zapewnia Voss, jest łagodnym zwierzęciem i nie trzeba się go obawiać. - Kto spotka na swej drodze wielkiego szczura - radzi Voss, - niech po prostu zadzwoni po hycla.

Najgorzej wypchane zwierzęta. Ostrzegamy - zdjęcia nie dla wrażliwych! >>

TOP 7 najbardziej zakręconych aukcji WOŚP [FOTO]

Więcej o: