Rosyjski naukowiec znalazł życie na Wenus? "Te obiekty żyją"

Rosyjski naukowiec twierdzi, że  odkrył ślady życia na Wenus na zdjęciach zrobionych przez radziecką sondę trzydzieści lat temu.

Leonid Ksanfomaliti, członek Rosyjskiej Akademii Nauk, w latach 70. i 80. pracował przy misji radzieckiej sondy, badającej Wenus. Po latach w rosyjskim czasopiśmie ''Solar System Research'' opublikował artykuł, w którym przygląda się zdjęciom powierzchni planety wykonanym przez Venerę-13 .

Zobacz zdjęcia ''żywych obiektów'' z powierzchni Wenus>>

Dostrzegł na nich m.in. tajemniczy dysk oraz skorpiona, które zdają się zmieniać swoje położenie na kolejnych fotografiach. Według niego na rozgrzanej 464 stopni Celsjusza mogło pojawić się życie.

- Możemy śmiało przyznać, że morfologiczne cechy tych obiektów pozwalają nam powiedzieć, że one żyją - powiedział Ksanfomaliti według serwisu RiaNovosti.

Jak dotąd nie znano żadnych dowodów na istnienie życia na Wenus. W 1990 na planetę dotarła sonda Magellan wysłana przez NASA, która zrobiła sfotografowała 84% powierzchni w lepszej rozdzielczości niż Rosjanie. Tym razem nie natrafiono na żadne ślady życia ani ruszających się obiektów.

UFO. Zobacz niesamowite newsy, nagrania i zdjęcia >>

Więcej o: