Wygrali 101 milionów funtów i mają kłopoty. Ich nazwisko wykorzystują...

Dave i Angela Dawes zgarnęli niedawno w loterii EuroMillions aż 101 milionów funtów. Dzięki takiemu majątkowi mogą spędzić spokojne życie bez większych trosk... Oczywiście, zakładając, że różni ludzie nie będą doprowadzać ich do szału.

O co chodzi? O internetowych scammerów, czyli oszustów zajmujących się wyłudzaniem danych osobowych i numerów kont bankowych. Dzięki temu, że imiona i nazwiska szczęśliwców stały się ogólnodostępne, przestępcy mają ułatwione zadanie.

Podszywają się więc pod Dave'a i Angelę Dawes, po czym wysyłają do różnych osób e-maile w których utrzymują, że... chcą oddać większą część swojej gigantycznej nagrody. Chcą zostawić sobie zaledwie "dwa procent" (to i tak ponad dwa miliony funtów, ale nic to) na "gorsze czasy". Aby otrzymać część nagrody wystarczy podać... swoje dane osobowe oraz numer rachunku.

 

Szczęśliwi zwycięzcy - Dave i Angela Dawes. Materiał archiwalny.

Na szczodrą ofertę skusiło się już kilku naiwniaków. Odkryli oni niestety, że ich stan posiadania zamiast wzrosnąć - zmalał. Krótko mówiąc, zostali okradzeni przez cyberprzestępców.

Firma prowadząca loterię EuroMillions przestrzegła już oficjalnie przed tego typu e-mailami. Jak zapewniają, Dave i Angela nie są za nie w żadnym stopniu odpowiedzialni i nikt nie powinien dać się na nie nabrać.

My chcemy tylko dodać, że e-maile od nigeryjskich książąt lub potomków saudyjskich szejków są równie podejrzane. I też nie należy podawać ich nadawcom swoich numerów kont. Internet bywa niebezpieczny...

10 przepowiedni geniusza z XIX wieku, które się spełniły [ZDJĘCIA] >>

Zrezygnował ze szkoły, zgarnął 8,72 miliona dolarów [FOTO] >>

Więcej o: