To zdjęcie przejdzie do historii. Sierżant Marines wraca z Afganistanu i... [ZOBACZ]

To zdjęcie może przejść do historii US Amy. W końcu Marines to oddział, który w wyobrażeniach Amerykanów o patriotyzmie i męskości zajmuje wyróżnione miejsce.

Pod koniec zeszłego roku pokazywaliśmy zdjęcia służących w marynarce lesbijek Marissy Gaety i Citlalic Snail . Marissa została wybrana spośród wszystkich marynarzy swojego okrętu, aby jako pierwsza zejść na ląd i zgodnie z wieloletnią tradycją US Army, symbolicznie przywitać się z ukochaną. Był to pierwszy tego typu homoseksualny pocałunek w historii armii.

Marissa Gaeta całuje swoją ukochanąMarissa Gaeta całuje swoją ukochaną AP/Brian J. Clark

Dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych to wydarzenie symboliczne, związane z odwołaniem zasady ''Don't ask, don't tell'' (''Nie pytaj, nie mów''). Zasada ta narzucała żołnierzom o orientacji homoseksualnej utrzymywanie swoich tendencji w tajemnicy. Złamanie jej mogło oznaczać wyrzucenie z wojska. Przestała obowiązywać 20 września 2011 roku.

Teraz doszło do kolejnego przełomu, być może jeszcze ważniejszego. Tradycyjny pocałunek z okazji powrotu do domu stał się udziałem sierżanta Marines Brandona Morgana, który zakończył wieloletnią służbę w Afganistanie. Zdjęcie sierżanta wskakującego na swojego partnera Dalana Wellsa szybko stało się tematem zażartych dyskusji.

Sierżant Brandon MorganSierżant Brandon Morgan fot. youtube.com

Oczywiście część komentarzy była bardzo krytyczna, jednak sam Morgan był zaskoczony ilością pozytywnych komentarzy, jakie pojawiły się po opublikowaniu zdjęcia. Na przykład takich jak ten.

Witaj w domu, żołnierzu. Dziękujemy ci za twoją służbę. Ja, weteran US Army, mam łzy w oczach, gdy widzę, że możesz już okazywać swoje uczucia bez strachu.

Sam sierżant Morgan komentując to zdjęcie powiedział:

Nie zrobiliśmy tego, aby stać się sławnymi, nic w tym rodzaju, zrobiliśmy to, gdyż po moich trzech zmianach [w Afganistanie - red.] i czterech latach znajomości, w końcu zrozumieliśmy, co do siebie czujemy.

Siły Marines (Amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej) uznawane są za jedną z najbardziej elitarnych jednostek w armii Stanów Zjednoczonych. Oddziały te brały udział we wszystkich ważniejszych konfliktach toczonych przez USA w XX wieku, zazwyczaj będąc kierowanymi w rejony najtrudniejszych walk. Mimo, że Marines stanowią tylko 10% żołnierzy sił zbrojnych USA, to ich członkowie stanowią prawie 25% poległych w całej amerykańskiej armii.

Jak pin-up girls wyglądały naprawdę? Przed i po [ZDJĘCIA] >>

Najlepsza reklama uczelni, jaką widzieliśmy [UWAGA! CZARNY HUMOR] >>

Więcej o: