Wreszcie jesteśmy w Google Street View! Co zobaczą wirtualni ''turyści''? Prawdziwą Polskę

Google Street View wreszcie w Polsce! Jak się okazuje, spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pokazuje słoneczny Wrocław i nieistniejące już (na szczęście) hale KDT. A także polskich robotników, pokazujących kolana mieszkańców Poznania i piękne rowerzystki na warszawskiej Pradze. Zapraszamy do wirtualnej podróży po naszym kraju!

Jak na razie absolutnym hitem polskiego Street View jest zdjęcie z Krakowskiego Przedmieścia, na którym widać, jak... Straż Miejska zatrzymuje do kontroli samochód Google.

Straż Miejska zatrzymuje do kontroli samochód Google

Internauci znaleźli też "bulwersujące" zdjęcie z Gdańska. Posłanka Pomaska doniosła rano na Twitterze , że samochód Google Street View przejechał tam psa:

Szybkie śledztwo (polegające na sprawdzeniu, jak poruszają się na serii zdjęć ludzie) wykazało jednak, że ekipa Google czworonoga tylko... obudziła. Biedaczkowi po prostu przerwano popołudniową drzemkę.

Auto Street View przejechało psa w Gdańsku?

Wróćmy na chwilę do Warszawy. Na Placu Defilad (lub "Parade Square" ) nadal prężnie działają Kupieckie Domy Towarowe, przeniesione stamtąd w roku 2009.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ POLSKI Z GOOGLE STREET VIEW >>

Samochód Google sfotografował też akcję gaszenia pożaru kościoła na Targówku wraz z tłumem gapiów:

Tak prezentuje się z kolei Rynek Staromiejski w Toruniu (który znalazł się w tym zestawieniu ze względu na osobisty stosunek autora artykułu do tego pięknego miejsca ):

Z innych interesujących widoków - ulica Białostocka w Warszawie wraz z piękną rowerzystką:

Tymczasem w Poznaniu przechodnie ustawiają się do pozowanych zdjęć, pokazując swoje seksowne kolana:

Scenka rodzajowa z Krakowa. Plakat rzuca się w oczy równie mocno co śpiąca postać:

Technologia Google nie jest bez wad. Automatycznie zamazała twarz... aniołka siedzącego sobie przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ POLSKI Z GOOGLE STREET VIEW >>

Jak wypada Polska na zdjęciach Google Street View? Kolorowo. Może momentami nieco biednie, momentami nieco przaśnie, ale za to realistycznie. A trzeba przyznać, że co piękniejsze zakątki polskich miast robią naprawdę świetne wrażenie. Czekamy na więcej!

Księżna Kate i jej sobowtór. Zgadnijcie, która jest prawdziwa [ZOBACZ] >> Jacht Abramowicza nie wpłynął do portu. Powód? Książę i jego "łupinka" >>

Więcej o: