Kupił w komisie obraz. Cena: 14 dolarów. Autor: Pablo Picasso [WIDEO]

Zdecydowanie, ten tydzień upływa nam pod znakiem szczęściarzy. Serio? Obraz Warhola na wyprzedaży garażowej? A teraz jeszcze Picasso za 14 dolarów w sklepie z rzeczami używanymi? Nieprawdopodobne, ale prawdziwe.

Komis, rupieciarnia, bazar. Miejsce na którym można znaleźć nieprawdopodobne wręcz okazje. Przekonał się o tym 46-letni Zach Bodish, kupując w sklepie z używanymi rzeczami oryginalny plakat Picassa. Za 14 dolarów i 14 centów.

Początkowo Bodish myślał, że trafił na reprodukcję, ale później zorientował się, że plakat jest opisany. Rzeczoznawca stwierdził, że nie ma wątpliwości co do tego, że jest oryginalny.

"Miałem gęsią skórkę. Co prawda dowiedziałem się, że to znalezisko nie sprawi, że stanę się bogaczem, ale z drugiej strony... jak często znajduje się oryginalnego Picassa?"

Plakat jest odbitką wykonaną przez artystę w 1958 roku z okazji wielkanocnej wystawy jego dzieł ceramicznych. Jest to oryginalna, limitowana kopia własnoręcznie podpisana przez Pabla Picassa.

 

Obecnie cena takiego cudeńka to od 6 do 12 tys. dolarów . Co prawda odbitki plakatów nie są tak rzadkie jak obrazy, ale limitowane edycje z autografem bywają bardzo wartościowe.

Bodish nie zamierza zatrzymać znaleziska. Jak powiedział:

Dobrze byłoby mieć Picassa na ścianie, ale nie mam zbyt wiele pieniędzy. Podejrzewam, że będę chciał sprzedać plakat. Tym bardziej, że brązowy nie jest moim ulubionym kolorem"

Najgorsze tatuaże, jakie widzieliście. To nie jest henna! [ZDJĘCIA] >> Zrezygnował ze szkoły, zgarnął 8,72 miliona dolarów [FOTO] >>

Więcej o: