Nauczycielka została zwolniona z pracy, bo zaszła w ciążę bez ślubu [WIDEO]

Chrześcijańska Akademia w Rockwall w USA zwolniła Cathy Samford, ponieważ kobieta spodziewa się nieślubnego dziecka. Tłumaczenia, że planuje ślub ze swoim partnerem, ale z niezależnych od niej przyczyn musiała go odłożyć, nie spotkały się ze zrozumieniem.
- Nie jestem nauczycielką, która zachodzi w ciążę w jakimś barze, a potem wraca do szkoły i mówi, że wszystko jest ok. Jestem w trwałym związku i najprawdopodobniej pobralibyśmy się już, gdyby sprawy nie potoczyły się inaczej - skarżyła się Samford.

Nauczycielka planuje przyspieszyć ślub ze swoim narzeczonym, aby móc wrócić do pracy. "Ale bez tej afery i tak wzięlibyśmy ślub'' - zapewnia.

Samford wytoczyła szkole proces. Prawnik, którego wynajęła, wskazuje na nielegalność decyzji Akademii w Rockwell. ''Nie można dyskryminować nikogo z powodu ciąży. Tak stanowi prawo.''

Dr. Ron Taylor, dyrektor Akademii, broni się przed zarzutami, podkreślając, że jego szkoła jest prywatna i może mieć swoje wymagania wobec nauczycieli. Jego zdaniem powinni nie tylko przekazywać wiedzę, ale i być ''wzorami postawy chrześcijańskiej'' , z czym kłóci się przedślubna ciąża.

- Jak to będzie wyglądać, kiedy będzie prowadziła lekcje z dziewczynkami z czwartej klasy, będąc w ciąży bez ślubu? - retorycznie pytał dyrektor.

"Nienawidzą mnie, bo jestem piękna". Wyznanie 41-latki hitem sieci >>

Więcej o: