Czy depilacja jest konieczna? Kobieta, która zrezygnowała z golenia, zszokowała widownię [WIDEO]

Emer O'Toole z Dublina przestała się golić 18 miesięcy temu, gdy stwierdziła, że kobiety są poddawane zbyt dużym naciskom przez ''sztuczne normy genderowe''.

Emer goliła się od czternastego życia, poddając swoje ciało społecznym oczekiwaniom. Teraz chce je podważyć lub zmienić.

- Zaczęłam badać moje relacje z własnym ciałem i owłosieniem. Czemu myślałam, że muszę się golić? Wróciłam myślą do chwili, kiedy ogoliłam się po raz pierwszy w wieku 14 lat. Nie zadawałam sobie pytania: ''zrobić to, czy nie?''. Po prostu wiedziałam, że tak trzeba - powiedziała podczas śniadaniowego programu w brytyjskiej telewizji.

Na sofie obok panny O'Toole posadzono właścicielkę salonu kosmetycznego Michelle Devine. Była zniesmaczona, choć podziwiała pewność siebie swojej rozmówczyni. Argumenty O'Toole do niej nie trafiały.

- Depilacja sprawia, że czuje się kobieco. Nie mam męża ani chłopaka, robię to dla siebie - przekonywała Devine.
 

W trakcie programu telewidzowie mogli wziąć udział w sondzie, odpowiadając na pytanie: "Bez włosów, czy bez zmartwień?''. 80% głosujących opowiedziało się za depilacją. A jakie Wy macie zdanie?

Opalenizna jest seksowna? Nie zawsze [ZDJĘCIA]>>

Największe koszmary chirurgii plastycznej. UWAGA! Mocne >>

Co myślisz o nieogolonych pachach?
Więcej o: