Co "The Daily Telegraph" pisze o Polsce z okazji igrzysk? "Naziści, Lech Wałęsa, hydraulicy..."

Niepozorna strona na portalu jednego z największych brytyjskich dzienników - ''The Daily Telegraph'' - opisuje nasz kraj z okazji igrzysk olimpijskich w Londynie. Z pozoru wygląda na dość solidnie przygotowaną. Jest flaga, hymn, wielkość naszej gospodarki, wyniki sportowców. Ot, wszystko w porządku.

Jednak żeby znaleźć prawdziwe kwiatki, trzeba zjechać trochę niżej, tuż pod tłumaczenie pierwszej zwrotki hymnu. Możemy się dowiedzieć, jakie 6 słów najlepiej opisuje historię Polski:

Six words.Six words. fot. ''The Telegraph''

"Naziści, Komuniści, Lech Wałęsa, UE, hydraulicy"

Redakcja Telegraph.co.uk nie wykazała się zbyt szczególnie, ale doceniamy fakt, że nasi brytyjscy koledzy poświęcili kilka minut na dogłębne przestudiowanie historii naszego kraju. Z chęcią im się odwdzięczymy... na przykład tworząc listę 6 słów najlepiej opisujących historię Wielkiej Brytanii. Nasza propozycja to: "kolonializm, rasizm, Jeremy Clarkson, UE, zamieszki".

Równie dobry jest słowniczek, zawierający popularne na igrzyskach olimpijskich zwroty:

SłownikSłownik fot. ''The Telegraph''

Sądząc po zawiłości niektórych sformułowań, najpewniej przygotował je dla Telegraph.co.uk słynny tłumacz, pan Google Translate.

Jeżeli redaktorów nie stać na profesjonalnego tłumacza, może po prostu powinni zgarnąć z ulicy jakiegoś polskiego hydraulika? Istnieje pewne ryzyko, że dorzuciłby do ich wypieszczonego słownika nieco łaciny podwórkowej, ale to chyba lepsze niż:

"To nie jest zwycięski, że sprawy, jest to część, biorąc."

Stronę opisującą Polskę na telegraph.co.uk można znaleźć tutaj >>

Opuszczone miasteczko olimpijskie w Pekinie 4 lata po igrzyskach [ZDJĘCIA] >>>

Więcej o: